Mis laulu esitab meile superstaari finalist Liis sel pühapäeval?

Saate "Eesti otsib superstaari" neljanda hooaja finalist Liis Lemsalu (18) on andekas Nõmme Gümnaasiumis õppiv neiu, kellel ka norra keeles laulmine raskusi ei valmista. Nimelt elas kaunitar oma perega fjordide maal neli ja pool aastat, kus ta kohaliku keele kiiresti rahvusvahelises koolis selgeks sai. Kui Liis viie aasta eest perega Eestisse naasis, suundus ta esialgu WAFi tantsimist õppima. Kuid õige pea sai ta aru, et huvi pakub rohkem laulmine ning superstaariks pürgija võetigi WAF koori vastu. Laulmisega, mis põhineb vokaaltehnikal, on ta tegelenud nüüdseks kolm aastat. Varem laulis ta pigem vaistu ja tunnetuse järgi.

Saate “Eesti otsib superstaari” neljanda hooaja finalist Liis Lemsalu (18) on andekas Nõmme Gümnaa-siumis õppiv neiu, kellel ka norra keeles laulmine raskusi ei valmista. Nimelt elas kaunitar oma perega fjordide maal neli ja pool aastat, kus ta kohaliku keele kiiresti rahvusvahelises koolis selgeks sai. Kui Liis viie aasta eest perega Eestisse naasis, suundus ta esialgu WAFi tantsimist õppima. Kuid õige pea sai ta aru, et huvi pakub rohkem laulmine ning superstaariks pürgija võetigi WAF koori vastu. Laulmisega, mis põhineb vokaaltehnikal, on ta tegelenud nüüdseks kolm aastat. Varem laulis ta pigem vaistu ja tunnetuse järgi.

Nüüdseks on Liis muusikaga niivõrd kokku kasvanud, et tema jaoks on laulmine sama tähtis kui hingamine. Liisi unistuseks on saavutada laval artistlikkuse tase, kus ta suudab oma esinemisega publiku erutusest kananahale ajada.

Millist muusikat fännasid lapsepõlves, mida kuulad nüüd?
Lapsepõlves oli minu muusikavalik üsnagi üks-ühele minu ema ja isa valikutega, sai kuulatud nii Michael Jacksonit, Lenny Kravitzit, Take Thati, Madonnat ja paljusid teisi tol ajal tipus olevaid artiste. Nüüd olen enda jaoks aga avastanud The Black Keys’i, Tame Impala, Screamin Jay Hawkinsi, Etta James’i, Beyoncé, Joss Stone’i ja Prince’i.

Mis laulu Sa sel pühapäeval esitad? Kas teete koos teiste finalistidega ka koos hääleharjutusi või on kõigil oma eraldi aeg?
Pühapäeval kavatsen laulda vana head “I Wanna dance with somebody” Whitney Houston`i repertuaarist. Proove teeme kolm korda nädalas ning kõigil osalejatel on eraldi ajad, mil nad saavad proove teha.

Kuidas vabaned pingetest, mis kaasnevad saatega?
Pingest saan kõige paremini lahti, kui leian end horisontaalis olevat, paar tundi magamist ja juba läheb minu taevas selgemaks.

Kellega oled saates kõige lähedasemaks saanud?
Kõige lähedasemaks olen arvatavasti saanud Triin Niitojaga. Oleme ju toakaaslased ( :

Kas kohtunike arvamused peavad sinu meelest alati paika?
Kõigil inimestel on omad lähenemisviisid ja vaatenurgad. See, et keegi tajub midagi teisiti kui mina, on inimlik ja usun, et see peabki nii olema. Aeg-ajalt ei kattu arvamused, kuid huvitav on analüüsida oma esitust läbi teiste silmade.

Kes on Sinu lemmik saatekaaslaste hulgast?
Ei saa salata fakti, et nad kõik on minu lemmikud!

 

Sandra Davõdov