Miss Madli Vilsar sai jagu raskeloomulisest aknest ning pürgib taas missivõistlustele

8 kommentaari
Miss Madli Vilsar sai jagu raskeloomulisest aknest ning pürgib taas missivõistlustele

Noor ja kaunis Miss Estonia 2011 Madli Vilsar elab ja õpib juba mitmendat kuud Hollandis. Alati oma välimuse eest hoolitsenud Madli muutis  paar kuud tagasi oma elustiili, põhjuseks pidev väsimus, tujulangus ning mitte just kõige parem füüsiline vorm. Paraku ei ole kõik läinud nii nagu Madli lootis. Millised probleemid uue elustiiliga kaasnesid, kuidas Madlil trennitegemine ning õige toitumine sujunud on ja kas ta on suutnud ka kaalust alla võtta – sellest rääkis Buduaar kaunitariga lähemalt. 

Noor ja kaunis Miss Estonia 2011 Madli Vilsar elab ja õpib juba mitmendat kuud Hollandis. Alati oma välimuse eest hoolitsenud Madli muutis  paar kuud tagasi oma elustiili, põhjuseks pidev väsimus, tujulangus ning mitte just kõige parem füüsiline vorm. Paraku ei ole kõik läinud nii, nagu Madli lootis. Millised probleemid uue elustiiliga kaasnesid, kuidas Madlil trennitegemine ning õige toitumine sujunud on ja kas ta on suutnud ka kaalust alla võtta – sellest rääkis Buduaar kaunitariga lähemalt. 

Madli tunnistab, et õige toitumise jälgimine ning järjepidev trenni tegemine pole sugugi lihtne. “Niipalju ahvatlusi on ju igalpool. Mõõdud on õnneks vähenenud piisavalt. Ja kõik tundus liikuvat õiges suunas, kui ükshetk hakkasid ilmnema veidrad takistused ehk suurim väljakutse jõudis kätte aasta alguses. Noore inimesena võib ikka täheldada aknet näos ja kuna mul otseselt seda varem olnud ei ole, siis ei pidanud seda ka millekski eriliseks,” ei osanud Madli aknest algul suurt probleemi teha. “Ilmselt paljud teavad, et akne asukoha järgi võib juba umbkaudselt kindlaks teha, mis tüüpi aknega tegemist on. Aga ühel hetkel läks asi nii kohutavaks, et mingid näohooldusvahendid seda paremaks ei muutnud. Pikalt uurides ja ka paar testi tehes tuli välja, et seda põhjustab kõige lihtsam laktoosi talumatus. Teadsin, et gluteeniga pole ma juba ammu sõber, aga mul pole see kunagi otseselt välja paistnud – see on olnud rohkem enesetunde küsimus. Niisiis tuligi menüü peapeale keerata ja otsast peale alustada,” kurdab Madli ja manitseb ka teisi asjasse mõistlikumalt suhtuma: “Esimene suhtumine inimestelt on, et “aah, mis sa hädaldad” ja et “mis peeneid haiguseid arst jälle külge määrib”, aga pole see enam midagi nii uudset ja üha enam inimesi seisavad sellise olukorraga silmitsi. Kõige raskem on lihtsalt see, et neid mõlemaid aineid on enamikes toitudes. Mis sellises olukorras teha,” seisab Madli simitsi ootamatult ebameeldiva olukorraga.

Mil moel akne Madli trennitegemist mõjutanud on?Ideaalsest vormist olen veel kaugel, kuna vahepeal tuli paus sisse. Aga nüüd võtsin sammud spordiklubisse ja samuti menüü on kõikidest ärritavatest ainetest puhastatud. See on oluline komponent, et kõik toimiks. Lihtsalt raske on leida motivatsiooni, kui igalt poolt tuleb tobedaid takistusi ja ma arvan, et sellises olukorras on paljud ennast leidnud, kus lihtsalt ei ole enam motivatsiooni,” tunnistab Madli, et ta on mõelnud ka allaandmisele. 

Madli arvates annavadki paljud alla just seetõttu, et seavad endale liiga suured eesmärgid ja kui neid täita ei suudeta, tekib masendus. “Muidugi tuleb suurelt mõelda, aga selles valdkonnas on mõtekam seada endale väiksemad eesmärgid, et neid reaalselt ka täita oleks võimalik. Õnnestumise tunne on suur energiaallikas. Väikeste sammude ja eesmärkide haaval on lõpuks võimalik midagi suurt korda saata. Eriti kui on stressirohke tööga tegemist, siis ei ole lihtsalt jõudu ja jaksu veel vaaritada ja trenni minekuks aega leida. Aga ei olegi vaja minna ja maksta spordiklubile, kui kodus teleka ees on võimalik samamoodi trenni teha. Lemmikseriaali ees ennast liigutades lendab aeg nii kiirest ning enesetunne on kolm korda parem, kui samal ajal krõpse süües. Nüüd, kui kõik takistused eemaldatud, tuleb lihtsalt üle olla ja endale motivatsioon tekitada. Kui ise ei tee, ei tee keegi. Minu jaoks on uus motivatsioon mais aset leidev missivõistlus, millele tuleb juba praegu mõelda, et kõik jälle viimasele minutile ei jääks,” on Madli otsustanud taas missivõistlustel end proovile panna. 

Mida soovitab Madli aga neile, kes samuti kahtlustavad, et neil võib laktoositalumatus olla? “Kui tunnete, et pärast jahutoodete ja piimatoodete tarbimist ei jaksa kuidagi olla, või lausa juba näos midagi välja paistab, siis kõige lihtsam viis selle kindlakstegemiseks, on hoiduda paar nädalat nende toodete tarbimisest ja vaadata kuidas enesetunne on – esimesed märgid peaksid kiirelt ilmnema. Palju jaksu kõigile, kes on otsustanud enda elus muutusi sisse tuua, see ei peagi lihtne olema. Väikeste sammude haaval on võimalik imesid korda saata,” jugustab Madli kõiki end käsile võtma.

Karin Karu

Sarnased artiklid