Modell ja moetudeng Lilian Lõhmus on uus Buduaar.ee moetoimetaja

41 kommentaar
Modell ja moetudeng Lilian Lõhmus on uus Buduaar.ee moetoimetaja

Saatest “Unistuste printsess” tuntuks saanud modell Lilian Lõhmus asus augustist ametisse Buduaar.ee moetoimetajana. Moedisaini õppiva Liliani suurimaks kireks on mood ja sellega soovib neiu oma elu ka rohkem siduda!    

Saatest “Unistuste printsess” tuntuks saanud modell Lilian Lõhmus asus augustist ametisse Buduaar.ee moetoimetajana. Moedisaini õppiva Liliani suurimaks kireks on mood ja sellega soovib neiu oma elu ka rohkem siduda!

Kui palju on tänaseks sinu elus modellitööd?

Modellitööga alustatakse tavaliselt üsna noorelt ja teatud vanusesse jõudes tekib ka teadmine, et see ei ole selline töö, mis kestab igavesti. Seega leian, et minu poolt oli mõistlik samm minna ülikooli ennast edasi arendama ning vaadata, mida elul mulle veel pakkuda on. Sel sügisel algab teine aasta ülikoolis ja kooli kõrvalt teen aeg-ajalt modellitööd vaid kodumaal, sest mitmeteks kuudeks välismaale sõita oleks praegu väga keeruline.  

Mida sa ülikoolis õpid?

Ülikoolis õpin moedisaini. On üsna levinud, et modellid jäävad endiselt tegevaks moemaailmas, sest see on neile juba tuttav ning pealegi on profimeikaritelt, – juuksuritelt ja – fotograafidelt palju häid nippe kõrva taha panna. Seega ongi tavaline, et modell jätkab oma karjääri kas jumestaja või juuksurina, kellegis tärkab näiteks huvi fotograafia vastu, mõni hakkab hoopis ise disaineriks. Lisaks moedisainile, mis mind on kogu elu huvitanud, loen väga palju moealast kirjandust ning kirjutan ka ise moealaseid artikleid. 

Mida sa elult ootad ja kuhu tahad tulevikus jõuda?

Minu suurim soov on olla õnnelik ning kuigi ma aeg-ajalt jõuan oma unistuste ja soovidega lausa pilvepiiri kõrgusele, siis tegelikult tean, et tõeliseks õnneks on palju vähem vaja. Kuid unistada tuleb suurelt ja loomulikult on ka minul suured unistused, aga olen piisavalt ebausklik, et enne nende täitumist neid avaldada. 

Pead ka enda moeblogi, kust tuli selline mõte ja kui palju sul selle jaoks aega kulub?

Moeblogiga ongi tegelikult nii, et ajanappuse tõttu jäi see tahaplaanile ja kuna mulle ei meeldi midagi poolikult teha, siis panin selle praegu pausile. Eestis ei ole see blogipidamine nii tulutoov kui suuremates riikides, kus blogijad teevad koostööd maailmakuulsate disaineritega. Blogisse tuleb anda endast väga palju ja vaid vähesed saavad sellest midagi ka vastu. 

Suvi hakkab vaikselt läbi saama ja poes juba sügiskaup, räägi meile, mis on selle sügise trend/värv?

Suurim trend sel sügis-talvel on karusnahk (kuna ma ise olen väga suur loomaarmastaja, siis soovitan pigem otsustada kunstkarusnaha kasuks). Seda kohtas väga paljude disainerite moeshowdes. Veel on kindlasti erksad värvid teemas, kuid pisut süngemad toonid, kui suvel olid. Inspiratsiooniks võib vaadata nt Gucci sügis/talve moeshowd.

Kas sul on mõni selline riideese, et isegi, kui see moes ei ole, sa lihtsalt ei suuda sellest loobuda?

Moel ja stiilil on suur vahe. Enda stiilile kindlaks jäämine on kordades tähtsam, kui iga trendiga kaasa joosta. Mul on suhteliselt klassikaline stiil, mida kombineerin koos hetkemoe ostudega, mis mulle meeldivad. Inimesed, kes hulluvad iga trendi peale ja kannavad kõiki ainult moekaid asju, olgugi, et need neile hästi ei istu, on minu jaoks iseloomutud ja ebakindlad inimesed. Tuleb leida enda isiklik stiil ja sellele truuks jääda.


Lilian on nüüd veebis uus moetoimetaja ja hakkab buduaari lugejateni tooma moe- ja trendiuudiseid nii enda valikust kui Itaalia Vogue eksklusiivuudiseid!

 

Annett Grossfeldt