Modell Xenia Likhatcheva: “Tundsin end Jaapanis tõelise printsessina”

Modell Xenia Likhatcheva: “Tundsin end Jaapanis tõelise printsessina”

Xenia Likhatcheva, modell, aga samuti Miss Earth Estonia 2011, saabus hiljuti Jaapanist, kus ta võttis osa ühest kõige prestiižsemast ilukonkursist – Miss International 2012. Aasia, ida kultuur, toit, inimesed – sellest kõigest rääkis ta ka Buduaar.ru´le.

Xenia Likhatcheva, modell, aga samuti Miss Earth Estonia 2011, saabus hiljuti Jaapanist, kus ta võttis osa ühest kõige prestiižsemast ilukonkursist – Miss International 2012. Aasia, idamaade kultuur, toit, inimesed – sellest kõigest rääkis ta ka Buduaar.ru´le.

Jaapanisse on Xenia alati tahtnud minna. “Jah, tahtsin sinna tõesti juba ammu minna. Ja siis tuligi võimalus võtta osa Miss International 2012 konkursist, mis sel aastal toimus Jaapanis. Mulle pakuti seal ka ühes ülemaailmselt tuntud organisatsioonis tööd, nii et hakkan nüüd sinna päris sageli sõitma.” 

Kuna poliitika ja äri on sellistel üritustel alati mängus, siis oli juba ette teada, et võitu ei tule. See-eest aga sai Xenia vapustava kogemuse. “Konkurss oli vapustav! Külastasin palju huvitavaid kohti, tutvusin kultuuriga, leidsin uusi sõpru ja sõbrannasid, samuti uue töö, ja muidugi sain ka puhata. Miss International 2012 korraldajaks oli Jaapani organisatsioon ja esimese koha sai jaapanlanna. Poliitika ja äri on loomulikult sellistel üritustel kohal ja teadsin, et sellistel prestiižsetel konkurssidel vaevalt et Eesti välja paistab. Paljud ei teagi sellist maad ega selle asukohta, aga arvan, et tähtis pole võit, vaid osavõtt. Mitte kõigile ei tule võimalust esindada oma maad sellisel prestiižsel konkursil,” on Xenia uhke, et just temal selline võimalus avanes.

Küsimusele, kas Xenia plaanib iludusvõistlustel edaspidigi osaleda, vastab ta: “Maailmas on tohutult palju iludusvõistlusi, aga mina olen otsustanud osaleda vaid kõige prestiižsematel, nagu Miss Earth, Miss Universum, Miss International. Teistel ilukonkurssidel osalemises ei ole ma kindel, kuid kõik on võimalik, sest see on väga paeluv,” mõtiskleb Xenia, et kui talle mõni huvitav pakkumine tuleb, siis miks ka mitte… .

Jaapan iseenesest jättis Xeniale vapustava mulje – kultuur, söögid, inimesed, see kõik oli kaunitari jaoks kustumatu elamus. “Jaapan on suurepärane maa. Tekib tunne, et sa ei ole planeedil Maa, vaid kusagil hoopis mujal. Neil on kõik täiesti teistsugune, alates toidust ja lõpetades tualettide, televisiooniga. Tahan ka öelda, et see on kõige kallim riik, kus olen viibinud. Võin kurvastada sushi-armastajaid. Teil, kes te kavatsete sõita sinna ja proovida tõelist jaapani sushit, tuleb kõvasti maksta. Kui lähed sushi-restorani, ei tea sa tihti isegi hindu, arve saad alles peale lõuna- või õhtusööki. Keskmine arve inimese peale – see on 500 eurot ja sellest üle. Võib loomulikult ka odavamalt süüa, aga see on nii-nimetatud jaapani kiirtoit. Tavalised sushi makid, kõige tavalisemad, mis üldse võimalik: nori leheke, riis, kala või kurk. Muide, sellised sushid ei ole eriti maitsvad, isegi meil Eestis on nad kordades paremad. Tahan ka ära märkida, et erinevates Jaapani osades on omad traditsioonid ja toit. Olin Okinawa saarel – see on kõige lõunapoolsem osa Jaapanist, mis minevikus, kuni 18. sajandini, oli eraldi kuningriik ja neil on täiesti erinev kultuur kui näiteks Tokyos. Veel olin Ishigaki saarel, mis on ka Jaapani lõunaosas. Käisin linnades nagu Tokyo, Osaka, Nara.”

Kõiki konkursil osalevaid neidusid koheldi kui printsesse. Xeniale valmistati restoranis isegi eraldi toitu, sest paraku pole ta lihatoiduline. “Seal oli väga hea korraldus. Nad hoolitsesid igaühe eest, ei olnud tunnet, et kedagi  eelistatakse või keegi meeldib neile rohkem. Kõik olid võrdsed, intervjueeriti kõiki, pildistati kõiki. Mulle valmistati isegi restoranis eraldi toitu, kuna ma ei söö liha ja söön vaid mereande,” ütleb Ksenja ja räägib Jaapani köögist lähemalt: “Jaapani köök on minu lemmik. Olen jaapani restoranide sage külastaja mitte ainult Eestis, vaid ka Euroopas. Olen palju kogenud, aga Jaapanis meeldis mulle väga. Näiteks tehakse Okinawa saarel mitmeid toite maguskartulist – see on ilusat violetset värvi. Jäätis, koogid, salatid – kõik on lillat värvi. Jõin isegi sellest tehtud jooke. Kahju, et sellist kartulit ei müüda Euroopas, arvan, et see meeldiks paljudele. Samuti on neil väga maitsvad vetikad, teokarbid, kaheksajalad. Veel üks huvitav fakt: jaapanlased on suured Itaalia köögi armastajad. Pasta ja pizza – neid müüakse kõikjal.”

Xenia soovitab kõigil, kel vähegi võimalik, elu jooksul kindlasti Jaapanis ära käia. “Jaapanlased on väga sõbralik ja külalislahke rahvas, sellepärast ollakse teie üle alati rõõmsad. Soovitaksin kõigil sinna sõita, tundma õppida nende kultuuri, elu. See on tehnoloogiliselt väga arenenud maa. Neil on kõik väga kõrgel tasemel.”

Maria Luiza 
Buduaar.ru