Modellisaatest lahkunud Aleksandra: minu jaoks oli saates osalemine keerulisem kui teistel

Modellisaatest lahkunud Aleksandra: minu jaoks oli saates osalemine keerulisem kui teistel

Aleksandra Tšerdakova on üks kolmest vene tüdrukust, kes osales  modellisaates “Eesti tippmodell” ja tema on esimene neist, kes sellest saatest välja langes… Ta on veendunud, et põhjuseks oli halb riigikeele oskus.

Aleksandra Tšerdakova on üks kolmest vene tüdrukust, kes osales modellisaates “Eesti tippmodell” ja tema on esimene neist, kes sellest saatest välja langes… Ta on veendunud, et põhjuseks oli halb riigikeele oskus.

Aleksandral oli kahtlus, et eesti keele halb valdamine võib saada takistuseks modellisaates osalemisel. “Esimene casting möödus ometi hästi – kohtunikud olid armastusväärsed ja esitasid huvitavaid küsimusi, vaatamata sellele, et vastasin neile vene keeles,” rääkis Aleksandra.
Järgnesid teine ja kolmas casting. “Ma ei tea, millega ma neile silma jäin ja meeldisin, et kümne väljavalitud tüdruku hulka sattusin, kellele kohe “jah” öeldi. Ausalt öeldes olin sellest täiesti šokis! Ma tõesti ei oodanud seda, et läbi pääsen. Ma olin žürii ette minnes juba moraalselt valmis läbikukkumiseks, sest mõistsin, et mul on üks suur ja väga oluline puudus – halb eesti keele oskus. Minu emotsioonides olid segamini nii rõõm, hirm ja isegi šokk.”

Küsimusele, miks ma tahtsin osaleda “Eesti tippmodelli” saates n-ö eesti keeles, vastasin: “Igaüks meist soovib elus saavutada midagi enamat, näidata, mida ta oskab. Kõik me soovime, et elu oleks värvikirevam ja täis huvitavaid sündmusi.”

Esimeses modellisaates, milles muudeti tüdrukute imidžit, läks Aleksandral hästi: “Minu juures ei muudetud praktiliselt midagi. Rääkisin siis saates, et mul
on loomulikku värvi juuksed ja ma ei ole neid kunagi värvinud. Stilistid professionaalidena mõistsid, et juukseid eriti lõigata ja värvida pole mõtet ja kärpisid ainult 5-7 cm. Olin selle üle väga rõõmus!”

Kahjuks järgnesid kurvemad sündmused. “Olin väga pettunud, kui mind järgmises saates välja hääletati. Olen kindel, et mulle sai saatuslikuks just eesti keele puudulik oskus. Võimalik, et eesti keeles esinemise korral oleks mul olnud enam šansse edasi pääseda ja võib-olla jõuda isegi finaali. Minu jaoks oli saates jätkamine aga loomulikult keerulisem kui teistel. Olin pidevalt hirmul, et keegi võib mind valesti mõista või mina ei saa hästi aru, mida minult nõutakse.”

Aleksandra ei kavatse aga sellise olukorraga leppida ja ta on otsustanud eesti keelega tõsiselt tegelema hakata. “Õpin oma vigadest ja puudustest ning alustasin eesti keele õpingutega, olgugi et see mulle keeruline on. Võimaluse korral vaatan eestikeelseid telesaateid ja õpin sõnu, kuid edaspidi asetan rõhu siiski rohkem inglise keelele, sest see on vajalikum, eriti moetööstuses.”

Saates osalemine aitas Aleksandral üle saada ka kõrgusekartusest: “Fotosessioonil, kus me pidime rippuma 2-3 korruse kõrgusel, kartsin ma hirmsasti, et mul hakkab halb, kuid enda arvates sain sellega hakkama. Olen selle üle uhke.”

Vaatamata sellele, et Aleksandra sai projektis osaleda lühikest aega, on ta veendunud, et suutis sellega saavutada küllaldase tuntuse: “Olen selle üle uhke, et suutsin ennast selles modellisaates proovile panna. Saade tõi mulle populaarsust ja suurendas minu võimalusi modellinduses. Nüüd räägib minust kogu eesti rahvas ja see on kahtlemata suurepärane!”

Maria Luiza