Reklaam sulgub sekundi pärast

Muusik Angela Aak: esimeste lillede tärkamise aeg on kõige ilusam

Aastaid tagasi soovahetusoperatsiooni läbi teinud muusik Angela Aak on mänginud ansamblites VanGogh, Vanemõde, Henhouse, T-klaas, GGG, Long Loff ning Aak & Oja. Hetkel on ta aga ansambli Blacky kitarrist ja laulja. Buduaarile rääkis Angela sellest, milliseid lilli tema aias suvel kasvamas näha võib.

Aastaid tagasi soovahetusoperatsiooni läbi teinud muusik Angela Aak on mänginud ansamblites VanGogh, Vanemõde, Henhouse, T-klaas, GGG, Long Loff ning Aak & Oja. Hetkel on ta aga ansambli Blacky kitarrist ja laulja. Buduaarile rääkis Angela sellest, milliseid lilli tema aias suvel kasvamas näha võib.

“Minu meelest, ausõna, kõik lilled on ilusad. Ja tegelikult eriti kaunis on, kui neid on palju koos kasvamas. Talveunest ärkav peenar võtab kohe teise ilme, kui seal teevad oma silmad lahti esimesed krookused ja lumikellukesed. Käin nendega kevaditi ikka kõnelemas. Kevadlilledega ongi selline kuidagi eriline tunne, justkui kõik on uus, särav ja värske. Olen hästi suur kevadefänn, kõige ilusam aeg on siis, kui puudki pole end veel täielikult lehte ehtinud, vaid kannavad neid õrnrohelisi tupse. Siis tulevad juba tulbid ja piibelehedki näitavad oma rohelisi varsi. See kõik on tõesti igal kevadel justkui uus üllatus. Samas on mulle kogu aeg meeldinud ka roosid, nad on nii graatsilised. Ja lillepoes on viimasel ajal tihti olnud mu valikuks krüsanteemid. Need on lihtsad lilled, justkui vastupidavad sõdurid eri värvi peanuppudega,” leiab Angela, et just kevad on tema jaoks kõige ilusam aeg.


“Minu aias vast väga erilisi ja eksootilisi lilli ei kasva. Kõik on enam-vähem sellised tuttavad taimed. Elan Nõmme mändide all ja pean arvestama, et ikka palju päikesevalgust armastavad lilled siin ei taha kasvada. Isegi muru peab siin olema tegelikult varjumuru ja mulle kipub sellegi hulka tulema päris palju sammalt. Viimati istutasin sügisel vist erinevaid Hollandi tulbi sibulaid, millest enamus siiski kasvama ei läinud. Siiski võib selle ajada ka meie külma talve süüks. Paljud soojemas kliimas aretatud sordid ei talu Eesti jahedust. Tulpidest ongi kõige vastupidavamad kunagi hästi ammu mu ema istutatud punaõied. Praegu ei olegi palju peenrakohta, kuhu midagi suurt juurde mahub, kõikjal midagi ikka kasvab,” meeldib Angelale uute lillesortidega alati katsetada.


“Ma olen enda arvates küll vilets aednik, aga kui end jälle käsile võtaksin, siis saaks vast asja ka. Üheks rituaaliks on mul kujunenud see, et viin kevaditi oma päris mahuka kaktustekogu suveks õueriiulile. Peab mainima, et neile seal tõeliselt meeldib ja sügiseks on nad kasvus kõvasti juurde võtnud. Tänavu vist ongi nii, et sügiseks kõvasti kosununa ei taha nad enam hästi oma tubastele kohtadele ära mahtuda. Mu külalised on ikka vahel imestanud, et oi, sul on kaktused õues nagu Aafrikas. Paar viimast suve on tõesti ka olnud neile soojalembelistele ja ka mulle endale justkui kingituseks,” on kaktused ühed Angela lemmiktaimed.


Lisaks armastab Angela suviti turul käia. Tema lemmikuks on kodu lähedal asuv Nõmme turg: ”Nõmme turg on juba mõnda aega väga kenasti korda tehtud olnud ja seal käimine erineb näiteks Keskturu kuidagi nõukameelsest atmosfäärist. Lilli, nende sibulaid ja seemneid olen sealt siiski kuidagi vähe ostnud. Ma ei teagi, miks. Mulle meeldib väga Hortese pood, kust ju tegelikult on võimalik saada kõiksuguseid kodutarbeid. Kui selle külastuse ette võtan, siis tavaliselt ongi “saagiks” meeletult palju kraami. Alates lillesibulatest-väetistest lõpetades koeratoiduga, nii et käed ripuvad maani.”


“Tegelikult on hästi lahe, kui kusagil aias peenral pea kogu suveperioodi midagi õitseb. See loob endale sellise hästi rõõmsa, värviküllase tunde,” eelistab Angela golfimurule kaunist ning lillederohket aeda.

Karin Karu