Naine hindab mehe sobivust tema näo järgi

Saksamaa tudengite hulgas tehtud uuringud kinnitavad, et naistel on võime võõra mehe näost otsekohe välja lugeda, kui pikka ja põhjalikku suhet oodata on, kirjutab DELFI.

Saksamaa tudengite hulgas tehtud uuringud kinnitavad, et naistel on võime võõra mehe näost otsekohe välja lugeda, kui pikka ja põhjalikku suhet oodata on, kirjutab DELFI.

Näkku vaadates järeldavad naised, kas mehest saab hea isa ning kas on alust pikemaks suhteks — või on tegemist väga maskuliinse mehega, kes on parem vaid lühiajalises suhtes.

Uuringu tulemused näitavad, et naised suudavad hämmastava täpsusega hinnata mehe maskuliinsust ja tema huvi laste vastu vaid mehele näkku vaadates, selgub Chicago ja California ülikoolide teadlaste uurimusest.
Naistudengitele näidati meesvabatahtlike fotosid ning nad pidid iga meest eraldi hindama, kusjuures naised ja mehed reaalselt ei kohtunud.

Naised pidid määrama, kas mees fotolt näib lahke ja südamlik, kas armastab lapsi, tundub maskuliinne või füüsiliselt atraktiivne. Samuti pidid naised määrama, kui ideaalne ta on lühiajaliseks või pikaajaliseks suhteks, sealhulgas abieluks.

Naised määrasid pea eksimatult, millistele meestele meeldisid lapsed — nendega eelistati ka sõlmida pikemaajalisi suhteid. Samuti märkisid naised ära maskuliinsed mehed ja nendega sooviti eelkõige lühiajalisi suhteid.
Tulemusi kommenteerides soovitatakse siiski üks-ühestest järeldustest hoiduda. Inimene on sedavõrd keeruline isend, et päris suhetes ja armastuses, tuleb mängu hulgaliselt muid olulisi asju. Huumorisoon, kõne, oskused, uskumused, raha, kehakeemia, sugulased ja sõbrad — need kõik mõjutavad mehe-naise suhteid.

Pealegi ei pruugi tunded olla ajas muutumatud — nii mõnigi värske isa heldib siis, kui esimene laps talle sülle antakse.

/Toimetas Merlyn Uusküla/