NAINE PIDI SÜNNITUSE eest maksma 3 miljonit

BuzzFeed

shutterstock

Eesti pered on õnnega koos, sest sünnitamine on meile praktiliselt tasuta. Nii hästi pole läinud aga näiteks Ameerikas, kus kõik raviarved esitatakse patsiendile endale.

Tavapärane sünnitus maksab Ameerikas umbes 11 000 dollarit. Hind võib aga üsna kiiresti tõusta üle 30 000 dollari, kui ema vajab hoolt ka enne või pärast sünnitust. TikTokis on mitmed emad avaldanud ausalt kui palju on sünnitus neile maksma läinud. Paljud rääkisid ka sellest kui vana nende laps lõpuks oli, kui haiglaarve makstud saadi.

Emade kirjutatud tekstide põhjal on selge, et kõrgepalgalistes sektorites töötavatel naistel on tööhüvitiste jaoks hea kindlustus, mis on katnud suure osa sünnitusarvest. Kõige vähem pidi üks naistest maksma sünnituse eest 5000 dollarit.

Kõigil pole aga sedasi vedanud. Paljude haiglaarved on lõpetanud inkassos. Mõned pered on suutnud kümnete tuhandete suuruse arve ära maksta alles siis, kui laps on olnud 6-aastane.

Üks ema rääkis, et sünnitas enneaegselt kolmikud, mistõttu vajas iga laps pikemaajalist jälgimist. Tema arve ulatus kolme miljoni dollari suurusjärku. Teine ema ütles, et sünnitas enneaegselt poja ning temale tuli 2,75 miljoni dollari suurune arve.