NAINE SAI ESIMESE LAPSE 48-AASTASELT – seljataga 18 nurisünnitust

NAINE SAI ESIMESE LAPSE 48-AASTASELT – seljataga 18 nurisünnitust

Inglismaalt pärit Louise Warnefordile pole lapse saamine probleemideta kujunenud. Lõpuks sai ta oma esimese lapse 48-aastaselt, pärast 18 nurisünnitust, kirjutab Caters News.

Louise ja tema 55-aastane abikaasa Mark kulutasid peaaegu 18 aasta jooksul viljakusravile 80 000 naela ehk peaaegu 90 000 eurot, enne kui said oodatud lapse. Paar lõpetas 2010. aastal juba korra lapse saamise üritamise ära, siis aga otsustas Louise, et ta peab endale veel korra andma võimaluse emaks saada.

Kui Louise sai teada, et ta enda keha hävitab embrüod, õnnestus tal lõpuks 2015. aastal munaraku loovutamise abil rasedaks jääda. 

Paari peetakse tihtipeale poja Williami vanavanemateks. Õnnelikke vanemaid see aga ei heiduta. “Kuigi elasime üle 18 nurisünnitust ja kulutasime palju raha, siis nüüd, kui vaatan Williamit, tunnen, et see kõik tasus end ära. Ma ehk ei liigu enam nii väledalt nagu enne ja mul läheb poja kättesaamisega hetk aega, kuid see on seda väärt,” sõnas Louise.

Paar on koos olnud 1999. aastast alates ja kuigi Louise tundis kohe, et tahab Markiga peret luua, oli seal üks aga: Markile oli eelmises suhtes vasektoomia tehtud ning seetõttu pidi paar rasestumiseks alternatiivseid viise otsima.

“Jäin kunstliku viljastamise käigus korduvalt rasedaks, kuid iga kord kaotasin lapse 14 nädalal, kui lapse süda seiskus. Iga kord oli lootus kõrge ning arvasin, et nüüd õnnestub. Arvasin, et saan ideaalse pere – sellise, nagu ma alati unistanud olin. Pärast nurisünnitust ei suutnud ma nutmist lõpetada,” rääkis Louise.

Lõpuks selgus, et Louise’i enda keha tapab embrüod ning nad proovisid munaraku loovutamist.

“Ma ei julgenud oma rasedust nautida, sest kartsin nii väga, et kaotan lapse. Lõpuks sain aga siiski emaks. See oli mu elu kõige raskem aeg, kuid see oli seda väärt. Oleme nüüd täiuslik pere ja ma tunnen end lõpuks tervikuna.”

Sarnased artiklid