Naist hoiti karistuseks 18 aastat koduarestis

Itaalia politsei vabastas Napoli lähedal Santa Maria Capua Veteres
naise, kelle ta pere oli sulgenud 1990. aastal tillukesse magamistuppa
koduaresti. Naist karistati selle eest, et ta sünnitas tundmatule
mehele abieluvälise lapse.

Itaalia politsei vabastas Napoli lähedal Santa Maria Capua Veteres naise, kelle ta pere oli sulgenud 1990. aastal tillukesse magamistuppa koduaresti. Naist karistati selle eest, et ta sünnitas tundmatule mehele abieluvälise lapse.

47-aastane Maria Monaco päästeti tema magamistoast pärast seda, kui tundmatu heasoovija oli vihjanud politseile, et Maria õde Michelina ja vend Prisco hoiavad teda vangis. Politsei läks vihjet kontrollima ja avastaski, et praegu 80-aastase ema Anna Rosa Golino eestvõttel olid tema algkooliõpetajana töötav 54-aastane tütar ja 44-aastane poeg oma kerge vaimupuudega õe koduaresti pannud – üsna pea pärast seda, kui ta rasedaks jäi. Maria Monaco 17-aastane poeg on praegu kooli lõpetamas.

"Me leidsime Maria luku tagant magamistoas, mis oli täis väljaheiteid ja toidujäänuseid. Mustus oli kohutav. Ta oli magamistuppa lukustatuna elanud 18 aastat," kirjeldas politsei esindaja.

Maria õde ja vend vahistati, kõrges vanuses ema lubati aga koju kohut ootama.

Naine ise on ravil ühes Napoli haiglas, kuid sedavõrd elust ja inimestest võõrdunud, et politsei pole saanud luba teda küsitleda.

 

Allikas: SLÕhtuleht

/Toimetas: Helena-Reet Ennet/