Näitlejatar Diana Klas: “Elu Eestis läheb järjest raskemaks”

Näitlejatar Diana Klas: “Elu Eestis läheb järjest raskemaks”

Vabakutseline näitleja ja lauljatar Diana Klas jagab oma aega mitme erineva ameti vahel. Lavaproovid, teater, esinemised pulmades, kohvikutes, sünnipäevadel ning töö Viru tänaval asuvas poes. Kuidas ta seda kõike jõuab ja miks ta seda kõike üldse teeb? Buduaar käis Dianal töö juures külas. 
 

Vabakutseline näitleja ja lauljatar Diana Klas jagab oma aega mitme erineva ameti vahel. Lavaproovid, teater, esinemised pulmades, kohvikutes, sünnipäevadel ning töö Viru tänaval asuvas poes. Kuidas ta seda kõike jõuab ja miks ta seda kõike üldse teeb? Buduaar käis Dianal töö juures külas. 

Praegu mängib Diana teatritükis “Kala neljale”. Tegu on komöödiažanriga, mida käiakse teatritrupiga mängimas kõikjal üle Eesti. “Peale minu teevad seal veel kaasa paljud teised tuntud näitlejad, sealhulgas ka Elle Kull, Helgi Sallo, Ago-Endrik Kerge. Teleseriaalides ma viimasel ajal enam mänginud pole, aga kui mõni huvitav pakkumine tuleb, siis miks ka mitte,” muigab Diana, kes seriaalis “Kodu keset linna” mängis lausa seitse aastat. 

“Seriaalides mängimine oli väga vahva aeg, nüüdki, kui sellele tagasi mõtlen, tekib selline mõnus ja soe tunne sisse. Veetsime nii palju aega koos, et nad olid mulle nagu teine perekond,” ütleb Diana. 

Mis aga laulmisesse puutub, siis on Diana alati armastanud šansoone ning romansse. “Laulan vaheldumisi kas siis koos Peeter Kaljumäe või Jüri Aarmaga. Oleme juba aastaid igal pool laulmas käinud, seega meid juba teatakse ja kutsutakse ise kõiksugustele toredatele koosviibimistele esinema. Laulud, mida laulan, on alati pigem sellised kurvapoolsed ja romantilised, ei teagi, miks, need lihtsalt meeldivad mulle kõige rohkem.” 

Kuna vabakutselisel näitlejal teatri poolt haigekassat ega kindlat palka pole, siis tuleb selle nimel teatri kõrvalt ka muud tööd teha. “Võin öelda, et pea kõik vabakutselised näitlejad teevad teatri kõrvalt ka mõnda muud tööd. Muidu ei ela lihtsalt ära ja igakuine kindel sissetulek annab ka teatud turvatunde, mida teatritööst ei saa. Olen üksikema ja pean äraelamiseks paratamatult pisut rohkem pingutama. Eelmise aasta maikuust saadik töötan Viru tänaval poes “Hää Eesti asi”. Tegu on väga armsa poega, meil on siin tore seltskond ja mõnus õhkkond. Meedias on millegipärast ekslikult mainitud, et ma müün siin suveniire,” naerab Diana ja täpsustab, “jah, siin poes on tõesti ka suveniire müügil, kuid mina müün siiski vaid toidukaupa – juustud, pasteedid, vorstid, moosid – kõik Eesti oma kaup.” 

Keskmise Eesti inimese jaoks on poes, kus Diana töötab, müüdav kaup paraku liiga kallis. “Meil käivad siin turistid ostmas, just vene turistid on need, kes ikka korralikult raha kulutavad. Näiteks täna hommikul ostis üks vene mees 300 euro eest sinke, vorste ja kõiksugu muid toiduaineid. Ka Eesti poliitikud käivad siin vahel kingitusi ostmas,” ütleb Diana ja lisab veel teema lõpetuseks, “kunagi oli tõesti aeg, mil oli võimalik vaid ühe töö palgast ära elada, ma ei tea, kuhu see aeg kadus, aga tänapäeval on see pea võimatu. Hinnad tõusevad pidevalt, elu läheb kallimaks, aga palgad jäävad samaks.”

Kui Dianal aga tõesti juhtub olema vaba õhtu, veedab ta selle kindlasti kodus. “Nii mõnus on pidžaama selga tõmmata, minna voodisse teki alla, võtta kõrvale mõned maitsvad šokolaadikommid ja lihtsalt telekat vaadata. Kuna mul telekavaatamiseks muidu aega pole, siis kõiksugu seriaalide vaatamine on minu puhul võimatu. Mul lihtsalt pole võimalik iga päev kindlal kellaajal kodus olla. Pigem ostan dvd, kus on mõne lemmikseriaali terve hooaeg peal ja siis vaatan ühe õhtuga nii palju kui jõuan,” eelistab Diana väljas käimisele kodus puhata ja rahu nautida.

Karin Karu