Noor ja tõusev täht Eesti muusikataevas – Liis Reisner!

Noor ja tõusev täht Eesti muusikataevas – Liis Reisner!

Liis Reisner on Tartust pärit 18aastane kaunis ja andekas lauljatar, kes 2011. aastal ka saates “Eesti Otsib Superstaari” stuudiovoorudesse edasi pääses. Lisaks esindas neiu saates “Laulupealinn” Tartut ning on kirjutanud sõnad Rolf Roosalu laulule “Memory”. Kevadel keskkooli lõpetanud Liis on nüüdsest keskendunud lauljakarjäärile, buduaarile räägibki kaunitar oma muusikalistest iidolitest ja tulevikuunistustest.

Liis Reisner on Tartust pärit 18aastane kaunis ja andekas lauljatar, kes 2011. aastal ka saates “Eesti Otsib Superstaari” stuudiovoorudesse edasi pääses. Lisaks esindas neiu saates “Laulu-pealinn” Tartut ning on kirjutanud sõnad Rolf Roosalu laulule “Memory”. Kevadel keskkooli lõpetanud Liis on nüüdsest keskendunud laulja-karjäärile, buduaarile räägibki kaunitar oma muusikalistest iidolitest ja tulevikuunistustest.

Räägi pisut endast.

Olen pärit Tartust, kevadel lõpetasin Tartu Kivilinna Gümnaasiumi. Edasi õppima sel aastal ei läinud, otsustasin kogu oma energia muusikale pühendada.

Kui kaua oled tegelenud laulmisega? Miks sulle meeldib laulda?

Muusikat olen armastanud juba lapsest saadik. Kui väike olin, siis korraldasime sõbrannadega pidevalt omavahel lauluvõistlusi ja mõtlesime ise lugusid välja. Arvan, et olin umbes 13aastane, kui mõistsin, et laulmine ja muusika on minu jaoks suurema tähendusega kui lihtsalt hobi. Kui sain 15aastaseks, siis hakkasin esmakordselt tunde võtma ja olen laulmisele siiamaani truuks jäänud. Lauldes, läbi sõnade ja muusika, on mul kõige lihtsam end väljendada ja seda tehes tunnen end alati omas elemendis. Kui ma saan laulda, on kõik minu maailmas õiges kohas.

Millised on sinu senised saavutused laulmises? Kuhu välja tahad jõuda?

Oma suurimateks saavutusteks muusikavaldkonnas pean kindlasti “Eesti Otsib Superstaari” saates stuudiovoorudesse jõudmist, Tartu esindamist saates “Laulupealinn” ja Rolf Roosalu laulule “Memory” sõnade kirjutamist. Just nagu iga laulja ilmselt, tahan minagi jõuda ikka kaugemale ja kõrgemale. Seda ühte täiesti kindlat sihti mul praegu silme ees veel pole, eks aeg näitab, millised võimalused mulle avanevad ja kuhu elu mind viib. Häid lauljaid on Eestis palju ja tean, et pean vaeva nägema, et end tõestada, kuid see on ka loomulik. Niisama ei tule mitte midagi kätte ja kuna ma laulmist armastan, siis olen nõus selle nimel ka tööd tegema.

Kes on sinu arvates Eesti parimad lauljad läbi aegade? Sinu praegune suurim iidol? 

Hetke kuumadest artistidest imetlen kindlasti Ott Leplandi, kelle häälele minu arvamuse kohaselt Eestist kohe kindlasti vastast ei leia. See on mees, kes suudab iga laulu heaks laulda! Samuti hindan väga Tõnis Mägi, Urmas Alendri ja Ruja loomingut, mis nii minu kui kindlasti ka paljude teiste eestlaste südameisse on jäänud. Kiidusõnad ka Kerli Kõivule, kes on raske tööga väga kaugele jõudnud. 

Minu praegune ja tegelikult juba pikaaegne suurim iidol on Freddie Mercury. Tema kirg, pühendumine, lavaline emotsioon, vokaalne mitmekülgsus ja võimekus, detailidele keskendumine, julgus erineda ja loomulik anne – kõik need omadused muudavad ta täiuslikuks muusikuks, kelle sarnaseid võib kohata vaid haruharva ja kelle muusikat kuulates võib sealt iga kord leida mõne uue detaili või varjundi.

Millist muusikastiili ise kõige rohkem armastad?

Minu muusikamaitse varieerub seinast seina, mp3 listist on võimalik leida nii klassikalisi muusikapalu kui Eminemi räppimist. Enamasti eelistan siiski soul’i, jazz’i, R&B’d ja kindlasti ka poppi ja rokki

 

Karin Karu

Kuula Liisi laulu siit ja vaata pildigaleriid allpool!

 

Sarnased artiklid