Noor moeblogija Liisa Ennuste sai sisse mainekasse Londoni moeülikooli!

47 kommentaari
Noor moeblogija Liisa Ennuste sai sisse mainekasse Londoni moeülikooli!

Liisa Ennuste (19) lõpetas 2009. aasta suvel Gustav Adolfi gümnaasiumi ja töötab Montoni naistekollektsiooni peadisaineri assistendina. Ta on Buduaari moetoimetaja juba 17aastasest peale ning teeb meie ajakirja välismaiseid moerubriike ja stilistikat. Liisa suurima kirg on moeajakirjandus. Just sellele erialale sai Liisa sisse Londoni College of Fashionis. Buduaar küsis Liisalt, kuidas ta sinna sai ja mis selleks üldse tegema peab. Liisa valis London College of Fashioni kooli seetõttu, et see on üks tugevamaid moekoole ning seal oli võimalik õppida eriala, mis teda enim huvitas – Fashion Journalismi. “Olen moeajakirjandusega juba natuke ka tegelenud ning tean, et see on see, mida ma tulevikus teha tahan. Bakalaureuse saab kätte kolme aastaga. Edasi lähen magistrisse, võimalusel NYC’i. See kõik on muidugi nii kaugel tulevikus, aga mulle meeldib alati paar-kolm aastat oma elus ette mõelda… Sest see tekitab sihikindlust,” räägib Liisa. See, kas ka ta boyfriend Londonisse kolib, selgub Liisa sõnul alles sügisel.          

Liisa Ennuste (19) lõpetas 2009. aasta suvel Gustav Adolfi gümnaasiumi ja töötab Montoni naistekollektsiooni peadisaineri assistendina. Ta on Buduaari moetoimetaja juba 17aastasest peale ning teeb meie ajakirja välismaiseid moerubriike ja stilistikat. Liisa suurima kirg on moeajakirjandus. Just sellele erialale sai Liisa sisse Londoni College of Fashionis. Buduaar küsis Liisalt, kuidas ta sinna sai ja mis selleks üldse tegema peab.

Liisa valis London College of Fashioni kooli seetõttu, et see on üks tugevamaid moekoole ning seal oli võimalik õppida eriala, mis teda enim huvitas – Fashion Journalismi. “Olen moeajakirjandusega juba natuke ka tegelenud ning tean, et see on see, mida ma tulevikus teha tahan. Bakalaureuse saab kätte kolme aastaga. Edasi lähen magistrisse, võimalusel NYC’i. See kõik on muidugi nii kaugel tulevikus, aga mulle meeldib alati paar-kolm aastat oma elus ette mõelda… Sest see tekitab sihikindlust,” räägib Liisa. See kas ka ta boyfriend Londonisse kolib, selgub Liisa sõnul alles sügisel.

Konkurents kooli oli üpris tihe. Kursusele kandideerimiseks saadeti üle 800 avalduse ning ainult 50 kutsuti kohale esseed kirjutama. Nendest said edasi vestlusele 20 inimest ning 4 võeti vastu kooli. Liisa lisab: “Ülejäänud võeti vist oma kooli Foundation course’lt, sest kursusel on meid 20 ringis. Minu trumbiks oli kindlasti see, et ma Eestist pärit olen ning oskasin võrrelda Eesti ja Inglismaa moeajakirjanduse taset, luua paralleele ja tuua välja erinevusi ning näha, kus suunas eesti moeajakirjandus areneda võiks.”

Sisseastumiseks pidi Liisa saatma My Personal Statement’i ehk siis kirjatüki kõigest sellest, mida ta on teinud ja mis teda inspireerib. Lisaks sellele pidi ta hankima soovituskirja ja täitma kõik andmed, kus oled töötanud, õppinud jne. Seejärel kutsuti Liisa Londonisse esseed kirjutama. “10 teema seast, mis puudutasid moodi ja poliitikat, pidi valima ühe ning kirjutama 50 minutiga arutleva essee ning vastama paarile küsimusele. Pärast paaritunnist pausi teatati nimed, keda intervjuule oodati. Intervjuu algas kohe ning kestis umbes 15 minutit. Seejärel tuli vaid oodata, mida UCAS’e kaudu teatatakse, kas pakutakse kohta või ei…,” jutustab Liisa. Kui ta aga poleks sinna kooli saanud, oleks tema järgmine valik olnud Central Saint Martinsisse. Aga kuna tol hetkel mängis ta kõik trumbid välja just London College of Fashionile, ei läinud Liisa CSM’i vestlusele kohalegi. 

Buduaari huvitas Liisa arvamus, miks inimestele üldse moodi vaja on. “Et luua enda identiteet, et elu oleks ilus ja lõbus, et inimesed saaksid unistada, end riiete abil väljendada ja end hästi tunda. Ma ei kujutaks elu ilma moeta ettegi. Mood ei väljendu ju ainult riietes, vaid ka selles, kuidas sa elad, kus sa söömas käid, mida sa loed jne, ” vastab Liisa.

Liisa tegemistest moevaldkonnas saavad lugeda kõik huvilised www.ponyarts.com

Buduaar.ee