Noor moetudeng Liisa: barbinukkudele disainisin riideid lapsest saadik!

Noor moetudeng Liisa: barbinukkudele disainisin riideid lapsest saadik!

Liisa on tagasihoidliku loomuga noor ja andekas moedisainer, kes peale keskkooli Euroakadeemiasse moedisaini õppima suundus. Nüüdseks on neiul ülikool lõpetatud, olemas kogemused stilistitöös, lisaks oli Liisa TV3-s Pille Lukksepa assistendiks, seda nii Seitsmeste uudiste kui ka teleseriaali „Kodu Keset Linna“ tarvis. Buduaar uuris, kuhu fantaasiarikka loomuga disainer edasi plaanib liikuda ja miks see ala teda niivõrd paelub.

Liisa tagasihoidliku loomuga noor ja andekas moedisainer, kes peale keskkooli Euroakadeemiasse moedisaini õppima suundus. Nüüdseks on neiul ülikool lõpetatud, olemas kogemused stilistitöös, lisaks oli Liisa TV3-s Pille Lukksepa assistendiks, seda nii Seitsmeste uudiste kui ka teleseriaali „Kodu Keset Linna“ tarvis. Buduaar uuris, kuhu fantaasiarikka loomuga disainer edasi plaanib liikuda ja miks see ala teda niivõrd paelub.

Millal sul tekkis suurem huvi moe vastu?

Huvi moe vastu tekkis kuskil neljandas klassis  ja seda Fashion TV’d vaadates. Sain sealt palju inspiratsiooni ja tahet ise ka midagi päris enda väljamõeldut teoks teha. Nii korraldasimegi sõbrannadega omavahel kodus moeshow´sid, modellideks olid toona barbinukud. Samuti meeldis mulle väga ise joonistada pabernukke ja neile erinevaid riideid välja mõelda. Minu jaoks võisid sedasi mööduda mitmed-mitmed tunnid, nii et ise ei saanud vahel arugi, kui juba õhtu käes oli.

On sul moevaldkonnas ka kogemusi?

Eelmisel aastal olin praktikal TV3`s Pille Lukksepa assistendina, seda nii Seitsmeste uudiste kui ka teleseriaali „Kodu Keset Linna“ tarvis. See kogemus oli mulle väga vajalik ja õpetlik, sain võimaluse näha, mida tähendab stilistina töötamine televisioonisaadete tarbeks. Väga palju oli mööda kaubanduskeskuseid jooksmist, kuid samas ka palju loomingulist tööd. Riiete ja ehete kokkusobitamine kindlale karakterile nõuab stiilitaju ja keskendumist, et lõpptulemus oleks harmooniline ja silmale ilus vaadata.  

Stilistikaga olen tegelenud ka „Kolme tunniga stiilseks“ ürituse raames, mis toimus Tartus Lõunakeskuses. Ürituse käigus aitasin muutumismängus osalejatel poodidest endale sobivad riided leida. Sain sealt väga hea kogemuse, sest huvilisi oli palju ja seega oli mul võimalus erineva figuuritüübi ja vanusega inimestele leida just neile sobivamaid riideid, mis ka nende endi enesekindlusele palju juurde andis. 

Kuhu edasi?

Tulevikus soovin kätt proovida mõnes suuremas ettevõttes moedisainerina, paeluvana tundub ka kostüümikunstniku amet – see võimaldab tihti minna ajastutes tagasi ja mängida kõiksugu erinevate stiilidega. Samuti pakub huvi absoluutselt kõik stilistikaga seonduv. 

Vaata allpool ka pildigaleriid Liisa tehtud töödest!

Karin Karu