Noor talent Janar Juhkov: Eestis pead olema nagu Hunt Kriimsilm 9 ametiga

Noor talent Janar Juhkov: Eestis pead olema nagu Hunt Kriimsilm 9 ametiga

“Siin on näide ühe tavalise Eesti noore inimese elust. Olen klienditeenindaja – huvijuht – jooksja – tudeng – stilist. Meie ühiskond on seadnud piirid kõrgele,” räägib Buduaarile Janar Juhkov. “Elu on ulmeliselt kalliks läinud ja nii peavad noored talendid tegelema miljoni  asjaga korraga. Minu tutvusringkonnas on kümned noori, kes rabelevad erinevatel kohtadel, et elus hakkama saada, maksud ära maksta ja üldse elada.”

“Siin on näide ühe tavalise Eesti noore inimese elust. Olen klienditeenindaja – huvijuht – jooksja – tudeng – stilist. Meie ühiskond on seadnud piirid kõrgele,” räägib Buduaarile Janar Juhkov. “Elu on ulmeliselt kalliks läinud ja nii peavad noored talendid tegelema miljon asjaga korraga. Minu tutvusringkonnas on kümneid noori, kes rabelevad erinevatel kohtadel, et elus hakkama saada, maksud ära maksta ja üldse elada.”

Ma olen põhitöökohana Tallinna Transpordikooli huvijuht, oma tööpäevad veedan seal. Tegelen noorte õpilaste kasvatustööga ja korraldan üritusi. Olen püüdnud korraldada mitte just päris tavalisi üritusi, vaid suuri ja tähelepanuväärseid üritusi. Näiteks võib öelda, et on tulemas lahtiste uste päevade raames Tallinna Transpordikooli moe-show ja jalgpalliturniir. Osa saavad võtta kõik üldhariduskoolid üle Eesti. Olen ise väga uhke selle üle, et olen saanud üritusele palju toetajaid, kuid see on suur töö ja kulutab meeletult aega. Lisaks sellele on palju muid üritusi ja tegemisi, millega pean samal ajal tegelema ja ühele poole saama. Samuti tegeleda noortega on suur vastutus. Kui näha õppeaasta lõpus noort, kes on arenenud, on alati suur rõõm. Nagu ikka on noortega töö väga raske, kuid samas leidub palju rõõmu.

Tööpäevade õhtuti kella 17.30–21.00 õpin Eesti Kunstiakadeemias stilistiks teisel kursusel, neil aegadel toimuvad loengud. Samas on vaja õppida ja koduseid ülesandeid teha, mida pole üldse vähe. Iga vaba hetk läheb koolitööde tegemisele.

Lisaks olen seotud Eesti Rahvusringhäälingu “Klassikatähed 2013” projektiga, kus ma töötan stilisti assistendina. See töö on samas nagu praktika. Näen tele poolt ja saan palju väärt ja kasulikku nõuandeid. Meeletult tore saade, toredate andekate noortega. Viimaseid saateid saab veel näha pühapäeval kell 18.40–20.00. Olen rahul ja see on suurepärane kogemus. Võimalik, et siit avaneb veel uksi.

Peale selle – kui on mingi õhtu vaba, siis olen Rahvusooper Estonias klienditeenindaja. Tavaliselt 2-3 korda nädalas. Rahvusooperis olen töötanud juba peaaegu viis aastat ja see on võrratu õhkkonnaga ja toredate inimestega koht. See on koht, kust ma pole siiani saanud lahkuda.

Samuti kuulun ma spordiklubisse sportkeskus.ee, kus olen klubis jooksja. Nüüd algab 2013. aasta hooaeg ja püüan teha oma uued isiklikud rekordid. Tähtis pole koht, vaid aeg. Kui tekib küsimus, millal ma seda jõuan teha, siis kas põhitöökoha ja kooli vahepeal või hommikul enne tööle minekut. Samuti on võrratu jooksuaeg nädalavahetustel. Muidugi pean välja arvestama, et magama pean saama vähemalt kaheksa tundi öösiti. Samuti lõõgastab jooksmine ja on vahelduseks pärast pikka tööpäeva

Kõik need tegevused on omamoodi üksteisele vahelduseks ja täiendavad üksteist. Kuid ma ei saaks ühestki tööst loobuda – raha pärast.

Raha igas kuus saan nende kolme töö peale kokku 900 eurot. Millest enamus kulub maksudele: korter, kommunaalid, telefoniarve, telekas, internet, õppemaks. Lisaks sellele on vaja riideid ja süüa. Tavaliselt jääb järele umbes 200 eurot, mida saan kulutada söögi peale. Kuna käin koolis ja õpin moestilistikat, siis kõik koolis vajaminevad kunstitarbed pean lisaks veel ostma, ja need pole üldse odavad. Mäletan aega, kui läksin poodi ja 150 krooni eest sain osta väga palju asju. Põhimõtteliselt kahe nädala söögi sai valmis ostetud, aga nüüd 10 euro eest poest saab megavähe, sest kõik on meeletult kallis. Pere mul Tallinnas ei ole, kes aitaks. Tüdruksõpra mul ei ole, kindlasti oleks koos lihtsam ka majandamise mõttes.

Ma olen ise rahul, et suudan ja saan nii paljude asjadega hakkama. Mitte ainult rahuldavalt, vaid maksimaalselt! Kes palju teeb, see palju jõuab ja tuleb osata aega planeerida. Ma ei saa aru noortest, kes ei jõua kooli või tööle, sest neil ei ole aega. Teisest küljest ei pea ma seda jälle normaalselt, et peab mitmel töökohal rabama, sest tahaks keskenduda maksimaalselt ühele tööle ja tulevikus ma loodan, et see nii ongi. Seni aga peavad noored talendid rabama, et veidigi elamisväärset elu elada.

Janar Juhkov Buduaarile