Online-intervjuu: Vastas MTV VJ Martin Veisman

9 kommentaari

Online-intervjuu: Küsimustele vastab telepoiss Martin Veisman. Ta alustas MTV Eestis tööd rohkem kui kaks aastat tagasi. Selle ajaga on Martin tõusnud üheks säravamaks nooreks telesaatejuhiks. Ta tegeleb ka ohtralt plaadikeerutamisega ja kannab lavanime Mowka.

 

Online-intervjuu: Küsimustele vastab telepoiss Martin Veisman. Ta alustas MTV Eestis tööd rohkem kui kaks aastat tagasi. Selle ajaga on Martin tõusnud üheks säravamaks nooreks telesaatejuhiks. Ta tegeleb ka ohtralt plaadikeerutamisega ja kannab lavanime Mowka.

 

Palun soovita 3 parimat MTV muusikasaadet. Mis su enda lemmik on?

Hetke lemmik on “Kuulsuste edetabel”, kus siis oma lemmik videosid esitlevad säravad popkultuuri edasiviijad. Eriti vinge, et sel hooajal oleme võtnud ette ka välismaa artistid, näiteks järgmisel kolmapäeval, 22. novembril  kell 20.00 jõuab kõigi ette, Eestis vägeva kontserdi andnud Briti eelmise aasta üks suurimaid ekspordiartikleid Klaxons. Pluss oodata on paari üllatust. Teiseks, iga päev kell 10 kas siis hommikul või õhtul jookseb meie eetris Top 10@10, mis sisaldab kümmet lugu ühelt artistilt, zanrilt või kindlalt teemalt. Viimasena soovitaks vaadata Zen MTV Balti top 20, kus siis iga nädal võtame kokku Baltikumi lemmiklood. Kui soovid enda panust anda, tseki www.mtveesti.ee

Olen näinud ka sinu värvilisi kunstitöid, kus kohast saad inspiratsiooni ja kas kuskil näeb ka su töid?

Ma ei otsi inspiratsiooni, enamasti see jõuab minuni, ning õigel hetkel siis hakkan seda väljendama. Minu puhul hakkab kõik väikestest detailidest. Meeldib katsetada erinevate meediumitega, kunst on nauding. Minu töid võib leida aadrerssilt mowka.deviantart.com

Kuidas Eesti lood MTV-sse satuvad?

Enamasti algab see ikka artisti soovist enda video meile saata. Seejärel vaadatakse teos üle meie muusikajuhi ja kohalike ekspertidega ning järgmisena võib leida video juba meie eetrist. On ka olukordi kui MTV võtab ise artistiga ühendust, et videospektrit laiendada. Igal nädalal on Zen MTV Balti top 20-st võimalik leida Zen 0-lugu, mis tutvustab Eesti muusikamaastiku alternatiivsemat poolt.

Miks MTV Eestis uudistesaadet ei ole? Võis siis oma MTV Live saateid?

MTV Eestis on MTV News, mis kajastab kogu maailma popiskenes toimuvat. Oma uudistesaadet meil hetkel pole, küll aga käivad arutelud saate üle, kus uudistekülg oleks kajastatud. MTV Live lähitulevikus plaanis pole, küll aga käivad läbirääkimised MTV Unpluggedi formaadi üle, mis minu arust on erutavam kui MTV Live.

Mis on kõige naljakam juhtum, mis on sinuga juhtunud?

Ma top kümmet ei ole koostanud, kuid minu jaoks on naljakas, kuidas tihtilugu minu juurde tullakse ja palutakse, et ma mängiks rohkem üht või teist videot. Mina tegelen ikka saate juhtimisega, mitte muusikaprogrammi koostamisega.

Oled hästi stiilne! Kas kasutad stilisti abi?

Ma tänan. Oma imago olen ikka ise loonud, ning riietumisel panen enim rõhku aksessuaaridele, värvidele ja hetkemeeleoludel. Eks riietumine ole nagu söögitegemine.

Mis on kõige ilusam/kaunim linn Eestis?

Minu jaoks ei kaalu miskit üle Tartust. Ma ei oska seda tunnet kirjeldada, kuid Tartus on alati hea olla, mulle meeldivad Tartu inimesed ja õhkond, mis seal valitseb.

Kas sa oled kuskil kunsti õppinud ja kui oled siis kus?

Tõsisema huvi leidsin kunsti vastu 11.klassis, kui meie kooli ilmus uus kunstiajaloo õpetaja Merille Hommik, kes avas minu silmad kunsti mõttes, et tähtis pole mitte osata inimest maalida hästi, vaid ennast väljendada ja seda nautida. Peale Hugo Treffneri Gümnaasiumi lõpetamist, läksin Tartu Ülikooli, Kunstide osakonda, maalikunsti õppima. Peale esimest aastat käisin ära sõjaväes. Seejärel tegin ära teise kursuse. Hetkel on kool pooleli, ning keskendun MTV VJ tööpostile.

Millisele naisele Sa kindlasti ei läheneks?

Endast mitte lugupidavale.

Millised maailamkuulsaid artiste oled intervjueerinud?

The Killers, Lars Ulrich, Moby, Gnarls Barkley, Sugababes, Fat Joe, Klaxons ,Tiesto , Reamonn, The Fall, Sparks, Clawfinger, Bloodhound Gang kui nimetada mõned.

Kui sul oleks võimalik olla naine, kas sa siis töötaksid ka MTV-s?


Pole õrna aimugi. Meil on siin kõik naised ju. Nii et võiks osundada selle küsimuse seksistlikule alatoonile!

Kui sa saaksid ükspäev nähtamatu olla, mida sa teeksid siis?

Vaataksin päev otsa telekat, teeks süüa ja loeks miskit.

Brünett või blond?

Blond.

Mis muusikat Sa ise kuulad?

Muusika kuulamine sõltub mul enamjaolt tujust. Ei põlga ära raskemaid rokiriffe, samas võin ka vabalt dubsteppi kuulata. Enamjaolt kuulan elektroonilist muusikat pluss mõnda hingelähedast naisvokalisti, nagu Kate Bush, Lauryn Hill või Minnie Ripperton. Artistide nimekiri on lõputu.

Mis muusikat su pididel kuulata saab?

MTV pidudel, kus ma aeg-ajalt muusikat valin, kuuleb seda, mida on reklaamitud. Üldjoontes mängin ise elektroonilist tantsumuuskat, mida võib kuulda Tartus igakuisel üritusel “Neljapäev with Lazers”. Kuna alustasin 2001 aastal trummi ja bassiga siis ka aega ajalt seda.

Kas sul on oma naine ka?


Naist ei ole veel võtnud, kuid kallis inimene kellest väga hoolin on olemas.

Milline on olnud sinu kõige piinlikum olukord sinu töös?

Otseselt piinlikust pole pidanud tundma, hetkel on natukene piinlik/naljakas vaadata ennast hetkel, kui MTV alustas oma tööd. Samuti on naljakad esimesed intervjuud, mis kohalike artistidega tehtud sai.

Mitut keelt sa oskad?

Inglise keel ja suhtlustasandil vene keel. Tahaks Prantsuse keelt õppida.

Kuidas MTV Eestil läbeb?

MTV Eesti toob endiselt enda vaatajaskonna ette kvaliteetset muusikat, intrigeerivaid saateid, ning popkultuuri sünnitisi ehk siis oleme omal kohal ja liigume muudkui üles.

Kas oled mõelnud muusikaga veel rohekem tegelema hakata ja VJ amet maha panna?

Muusika käib naguinii VJ ameti juurde, seega saab kõik oma muusikalised unistused teoks teha. Lauljaks pole plaan hakata.

Kuidas sellise ameti peale sattusid?

2006.aastal toimus Eestis läbi aegade üks suuremaid konkursse MTV VJ Search, kuhu taotles üle 1700 noore meelelahutus ja muusika huvilise, mina nende hulgas. Toimus mitu vooru, ning lõpptulemusena valiti välja mind ja Kadri Bussovit.

 

 

Leemet Prits

Buduaar.ee Tegevtoimetaja