ÕÕVASTAV JUHTUM: üheksa meest vägistasid kolme noort tüdrukut

Soomes Oulus peeti hiljuti kinni üheksa välismaa taustaga meest, keda kahtlustatakse kolme 10-15aastase tüdruku vägistamises ja ärakasutamises. Politsei sõnul on võimalik, et uurimise käigus tuleb kahtlusaluseid juurde, kirjutab Ilta Sanomat. 

Politsei jääb juhtumi osas suhteliselt kidakeelseks. Teada on, et vahistatutest noorim on 20- ja vanim 38-aastane, et kuriteod toimusid käesoleva aasta juuni algusest oktoobri lõpuni ning suurt rolli mängib juhtunus ka sotsiaalmeedia. Seetõttu rõhutab Oulu politsei, et lapsevanemad peaksid hoidma silma peal, mida nende võsukesed sotsiaalmeedias teevad ning eriti ettevaatlikud peaksid tütarlapsed olema välismaise taustaga meeste suhtes. 

Kõik kahtlusalused on saabunud Soome varjupaigataotlejatena. Soome siseministri Kai Mykkaneni sõnul tuleks seksuaalkuritegude eest määratavaid karistusi tunduvalt karmimaks muuta. 

Soome peaminister Juha Sipilä mõistis Oulus toimunu karmilt hukka. Ta rõhutas pressiteates, et õigusriigis saavad süüdlased karistuse sõltumata nende rahvusest.