Ott Kiivikas: “Parim motivaator vormi saamiseks on hea enesetunne!”

Ott Kiivikas: “Parim motivaator vormi saamiseks on hea enesetunne!”

Viljandis sündinud tippkulturist ja saatejuht Ott Kiivikas on 11-kordne Eesti Meister kulturismis. Buduaar uuris sportlaselt nii enesedistsipliini, toitumise kui ka sügiseplaanide kohta.   

Viljandis sündinud tippkulturist ja saatejuht Ott Kiivikas on 11-kordne Eesti Meister kulturismis. Buduaar uuris sportlaselt nii enesedistsipliini, toitumise kui ka sügiseplaanide kohta. 

On vaja väga tugevat distsipliini, et olla nii edukas kulturist nagu seda on Ott. “Arvan, et suuresti on nii töötahe kui ka motiveerituse püstitamine kaasasündinud omadused, kuid arvan, et seda on võimalik ka endas ise arendada,” ütleb Ott enda kohta. Parim motivaator vormi saamiseks on tippkulturisti arvates just hea enesetunne, mis sellega kaasneb. “Väga heasse vormi jõudmiseks peab olema ka selgelt ettepandud kuupäev, muidu lükkub  vormi saavutamise tähtaeg kogu aeg edasi. Sportlase motivatsioon ongi võistluskalender – tavainimene saab ka enda jaoks sellise teha. See sunnib pingutama, sest kuupäevad on konkreetselt välja kirjutatud, millal vormis peab olema. Niimoodi ei saa seda lihtsalt edasi lükata,” räägib Ott. 

Kui Ott on võistluseelsel dieedil, siis ta tunnistab, et on tavapärasest mingil määral veidi närvilisem. “Õnneks ei ole minu dieedid üldjuhul nii ekstreemsed, võrreldes mõne konkurendi omaga. Üldjuhul kontrollin päris hästi oma käitumist ka pingelistes situatsioonides. Süüa oskan teha ka ise, kuid enamuse ajast annan selleks võimaluse oma abikaasale Nataliale, kes on väga hea kokk,” lausub Ott. Kõige paremini tuleb Otil köögis välja omleti tegemine. “Ei tea, kas see just mu firmaroog on, aga omletti oskan ma küll hästi ja mitmel viisi valmistada.” Kui võistlused on läbi, siis on kulturisti lemmikuteks, n-ö patutoitudeks aga pelmeenid ja jäätis.

Kiivikas jutustab, et saabuv sügis ei erine tema jaoks eriti varasematest. “Valmistun kaitsma 12. järjestikust Eesti Absoluutse meistri tiitlit, lisaks on ees Põhjamaade meistrivõistlused ja  see hooaeg kulmineerub novembri alguses peetavate MM võistlustega Aserbaidžaanis. Teleprojektide osas on hetkel vaikus. Küll aga teen oma portaali Fitness TV erinevaid treeningvideosid ja jätkan ka käerauasaadet “Sinu küljes trennis”, kus ma teen erinevate spordialade inimestega koos jõusaalitrenni ja toome vaatajateni nii treeningu- kui ka toitumisenippe. Viimases osas näete, kuidas Uku Suviste valmistas ette oma füüsilist vormi Jurmala lauluvõistluseks.” Video vaatamiseks kliki siia.

 

 

Tene Sommer

Sarnased artiklid