PILDID! Buduaari kaalulangetaja Kristi Lumera sai haruldase kodulooma omanikuks

PILDID! Buduaari kaalulangetaja Kristi Lumera sai haruldase kodulooma omanikuks

  Buduaari endine kaalulangetaja Kristi Lumera, kes tänu iseenda jõupingutustele ja Buduaari abile suutis oma kehakaalu 90 kilogrammi pealt 65-le saada, on ka nüüd poolteist aastat hiljem suurepärases vormis. Buduaar uuris, milliste treeningute abil Kristi end hetkel vormis hoiab ning lisaks tundsime huvi Kristi uue imearmsa sõbra, pärsia kassi FiliAmore´s Blacky Boy, vastu. Selgub, et Kristi koduloom Blacky on Eestis lausa haruldus!  

Buduaari endine kaalulangetaja Kristi Lumera, kes tänu iseenda jõupingutustele ja Buduaari abile suutis oma kehakaalu 90 kilogrammi pealt 65-le saada, on ka nüüd poolteist aastat hiljem suurepärases vormis. Buduaar uuris, milliste treeningute abil Kristi end hetkel vormis hoiab ning lisaks tundsime huvi Kristi uue imearmsa sõbra, pärsia kassi FiliAmore´s Blacky Boy, vastu.

Selgub, et Kristi koduloom Blacky on Eestis lausa haruldus!

Kuna kõiki buduaarikaid huvitab kindlasti, kuidas Kristi oma kehakaalu hoidmisega hakkama on saanud, siis esmalt just sel teemal ka rääkisime. Kristi tunnistab, et pärast pikka talve on tal energiapuudus ning selle tõttu pole ta ka trenni jõudnud teha nii palju, kui tahaks ja võiks. “Kevad on minu jaoks alati pisut keeruline aeg, sest talv kui pime ja päikesevaene aeg teeb energia osas oma töö  ja samas ei ole veel päike jõudnud omalt poolt energiat anda ning D-vitamiiniga rikastada. Õnneks aga näitab päike ennast järjest rohkem ja kõik läheb ainult paremaks,“ jääb Kristi positiivseks ja lisab: ”Kuna olen viimasel ajal tugevas energiadefitsiidis, siis see on mõju avaldanud ka treeningute sagedusele. Küll aga on ülipositiivne, et tavapärasest väiksem arv treeninguid nädalas ei mõjuta tänaseks minu kehakaalu. Ehk et kui varem tegin umbes neli korda nädalas trenni ja hetkel on see arv poole väiksem või vahel luban endale trennist sootuks puhkust, siis kõik jääb endiseks, ei mingeid lisakilosid – kaalun praegu 67 kilogrammi. Kindlasti on selle juures suureks mõjuteguriks ka tervislikud valikud söögi osas,” rõõmustab Kristi. 

Kui aga küsida trennide kohta, mida Kristi hetkel teeb, vastab ta: ”Lähiminevikus on minu treeningute arv kahanenud, kuid proovin taas vaikselt treeningsagedust tõsta ja seda eeskätt välitreeningute osas. Ilmad on ilusamad ja kuna kardiotreeningutel on meie treeningute osas väga oluline roll, siis on lausa kohustuslik rulluiskudelt, rattalt ja käimiskeppidelt talvega kogunenud tolm pühkida ja õue kolida. Spordiklubis avastasin talveperioodil enda jaoks treeningud FunctionalBox ja Cycling. Olin mingil põhjusel varasemalt neist treeningutest kaarega mööda käinud, põhjust teadmata, kuid ilmselgelt on see viga olnud. Olen kahetsenud, et varem neis treeningutes käinud ei ole, sest arvasin, et need ei ole minu jaoks. Sellest aga õppisin, et ei tasu teha otsuseid ja võimalust enda jaoks nullida, kui eelnevalt ei ole andnud endale võimalust sellest osa saada.”

Eelmise aasta suve lõpus võttis Kristi endale imearmsa pärsia kassi nimega FiliAmore´s Blacky Boy. “Mul on olnud õnn elada oma kassiga koos eelmise aasta juulikuu lõpust, kui ta oli kolmekuuseks saanud. Meie kooselu ei saanud varem alata, sest aretaja ei tohi kassipoega uude koju enne loovutada, kui kõik vaktsiinid on tehtud. Minu imearmas kass on tõult pärsia kass ja tema nimi on FiliAmore´s Blacky Boy, igapäevaselt on kasutusel nimi Blacky. Tänaseks on ta aastane – eelmisel nädalal sai tähistatud tema esimest sünnipäeva, nagu tõelise pereliikme puhul asjad ikka käivad,” tunnistab Kristi, et nende kodus on kass täisväärtuslik perekonnaliige ja täpselt nii temasse ka suhtutakse. 

“Pärsia kass on tõeliselt ilus, uhke kasukaga ja suurte läbivaatavate silmadega. Ta on ülirahulik, kuid samas isepäine ning tugev karakter, kes näitab välja õnnelikkust ja solvumist. Aga, mis siin salata, eks ta ole väga kaunis diivanikaunistus, kes on rahul lihtsalt istumise ja ilusa väljanägemisega,” muigab Kristi ning paljastab meile, et tegu on tõeliselt haruldase kassitõuga: ”Kui pisut spetsiifilisemalt rääkida, siis Blacky on pärit puhtast pärsia liinist (LO) ehk tema sugupuus on ainult pikakarvalised pärslased. Puhtaid pikakarvalisi pärsia kasse on Eestis väga vähe (ca 10) ja nad on pigem haruldased. Enamus pärslasi Eestis on segatud Exotic lühikarvaliste pärslastega.

Kui tema ilust rääkida, siis ei ole ma seda ainult ise nautinud ning endale hoidnud, vaid käinud teda näitamas kahel CFA tõukasside näitusel Soomes ja Eestis, kus kokkuvõtlikult läks väga hästi, sest Blacky jäi kassipoegade arvestuses finaali jõudnute (28 kassi) hulgas viiendaks. Seda tulemust peetakse väga heaks, sest konkurents on tihe,” võib Kristi oma pereliikme saavutuste üle uhke olla.

Vaata allpool ka pilte Kristi imearmsast kassist!