PISIKE KOERAKE PANDI magama, et teda koos omanikuga maha matta

Mõni aeg tagasi šokeeris USA-d Virgina osariigis toimunud juhtum. Nimelt pandi täie tervise juures olev Chih-tzu tõugu koerake magama, et teda koos omanikuga maha matta. See oli omaniku viimne soov, vahendab New York Post

Koera omanik suri märtsikuu alguses ning lemmikloom viidi Virgia osariigis asuvasse Chesterfieldi varjupaika hoiule. Seal veetis ta kaks nädalat, kuni talle tuli järele surnud naise testamenditäitja. Varjupaik üritas küll täituriga läbi rääkida, sest koer oli täie tervise juures ning talle oleks uue kodu leidmine lihtne olnud, kuid testamenditäitja ei saanud pakkumist vastu võtta. 

Lemmik viidi loomaarsti juurde, kus talle surmasüsti tehti. Seejärel laip tuhastati ning urn koos säilmetega toimetati perenaise esindajale. 

Virginia osariigi seadusandluse järgi on lemmikloomad isiklik omand ning säärastel juhtudel on loomaarstidel lubatud lemmikut eutaneerida. Samuti on seaduse järgi lubatud inimest koos lemmikloomaga matta. Sellised hauad peavad siiski olema eraldatud ning asjakohaselt märgistatud. 

Virginia osariigi võimud kaaluvad probleemi lahendamiseks seadusandluse täiendamist.