Plastikakirurg dr. Peep Pree: ilukirurgia pole muinasjutt, kus kärnkonn muutub printsiks

Plastikakirurg dr. Peep Pree: ilukirurgia pole muinasjutt, kus kärnkonn muutub printsiks

Buduaari küsimustele vastas Tartu Clinica kliiniku plastikakirurg dr. Peep Pree. Tema näol on tegu suurte ning märkimisväärsete kogemustega esteetilis-plastilise kirurgiga. Ta on end täiendamas käinud Põhjamaades, Kesk-Euroopas, Ameerika Ühendriikides jne.

Buduaari küsimustele vastas Tartu Clinica kliiniku plastikakirurg dr. Peep Pree. Tema näol on tegu suurte ning märkimisväärsete kogemustega esteetilis-plastilise kirurgiga. Ta on oma teadmisi täiendanud Põhjamaades, Kesk-Euroopas, Ameerika Ühendriikides ja mujal.

Kui palju olete tänaseks teinud rinnaoperatsioone, nii suurendusi kui ka vähendusi?
Kõige enam olen teinud rinnaoperatsioone, võibolla mängib siin rolli ka asjaolu, et meie kliinik ongi spetsialiseerunud rinnaoperatsioonidele. Sellest hoolimata teeme ka mitmeid teisi plastilisi operatsioone. Rinnaoperatsioone kokku olen teinud umbes üle 4000, nendest 90 protsenti on olnud rindade suurendamine.

Kas ja kui palju on ette tulnud, et Teie juurde tulevad meesterahvad? Mis on meeste peamisteks muredeks, mida soovitakse enda välimuse juures muuta?
Meespatsientide osakaal on väike, alla 10-ne protsendi. Sellest suure osa moodustavad mehed, kellel on väljanägemisega seotud terviseprobleemid. Näiteks sünnimärgid näos, need võivad saada suureks mureks, seda habemeajamise tõttu, žilett võib neid ärritada. Soov eemaldada näost sünnimärki ongi meespatsientide tervisega seotud põhiprobleem. Vähem on neid, kes soovivad näopingutust teha, aasta jooksul tuleb neid ehk kokku kuskil kümme. Põhilisteks meeste iluprobleemideks on vajunud silmalaud ning „kottis“ silmaalused.

Kui paljud patsiendid on vajanud pärast operatsiooni psühholoogilist abi?
Mul ei ole tulnud pärast ühtki operatsiooni oma patsienti psühholoogi vastuvõtule saata, kuna lisaks sellele, et olen kirurg, olen omandanud ka algteadmised psühholoogias. Siinkohal tahaksingi öelda, et vältida pärast operatsiooni tekkivaid hirme, peaksid kõik arstid selgitama oma patsientidele täpselt, mis neid pärast seda ees ootab.

Mis protseduurid tuleb enne iluoperatsioonile tulekut läbida?
Kõik algab konsultatsioonist, kindlasti peaks selle läbi viima arst, kes operatsiooni teeb, kuna see tekitab arsti ning patsiendi vahel usalduse. Nii mitmeski kliinikus on olemas ka professionaalsed nõuandjad, kes enne protseduure patsientidega räägivad. Lisaks sellele on vaja olla veendunud, et ollakse terve. Teha  tuleb vereproov, teinekord ka mitmesuguseid teisi uuringuid, näiteks südame kontroll. Tihtipeale peavad inimesed ka oma eluharjumusi muutma,  näiteks on operatsioone, mida ei soovitata suitsetajatele, kuna see raskendab paranemist. Rinnaoperatsiooni puhul on möödapääsmatu ultraheli, üle 35-40.a naistel on väga tähtis, et oleks tehtud rindade röntgenuuring, sellega välistatakse rinna pahaloomulik kasvaja.

On teil ka püsikliente, lausa nö sõltlasi?
Kindlasti on neid, kes on teinud läbi rohkem kui kaks operatsiooni, aga kas see teeb nad sõltlasteks? Näiteks naine, kes teeb nooremas eas rinnaoperatsiooni, kuna ta ei ole rindade suurusega rahul. Pärast seda, olles 30ndates eluaastates, teeb silmaümbruse opi ning 40-50aastaselt näokirurgia, kas see on sõltlane? Mina arvan, et see isik on esteetilise välimuse nautija! Nende protseduuridega paraneb tema enesehinnang ja läbi selle ka tema elukvaliteet.

Kas Teie juurde on tuldud ka mõne kuulsa isiku fotoga, soovides olla tema moodi?
Umbisikuliste fotodega on küll tuldud, uurides, kas oleks võimalik ka endale sellise suurusega rinnad saada. See aitab kirurgi, kes saab vaadata, kas see on üldse anatoomiliselt võimalik. Neid, kes tuleks sooviga saada teise näoga inimeseks, ei ole ette tulnud.

Millised on kõige populaarsemad iluoperatsioonid?
Kõige populaarsemad iluoperatsioonid Eestis on rinnaoperatsioonid, silmalaugude tõstmine ning rasvaimu. Kui välja jätta kirurgilised protseduurid, siis kõige rohkem tehakse muidugi täitevsüste, botoxit ning kergemaid lihvimisi.

Mis iluoperatsiooni ise olete läbinud?
Olen teinud rasvaimu. Kuna teadsin, mida ootan, siis olen siiamaani endaga rahul. Ilukirurgia ei ole muinasjutt, kus kärnkonn muuutub printsiks. Olen seda meelt, et kui minu välimuses hakkavad ilmnema vananemisest tingitud vead, mis mulle ei meeldi, siis lasen need opereerida.

Autor: Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja