PÕHJUS ÜLLATAB SIND: MEEGA RÖSTITUD PÄHKLID korjatakse müügilt ära

PÕHJUS ÜLLATAB SIND: MEEGA RÖSTITUD PÄHKLID korjatakse müügilt ära

Euroopas levinud kauplustekett Lidl peab müügist tagasi kutsuma meega röstitud maapähklid ning põhjus, miks seda teha tuleb, on üsnagi kummaline, ent kohati ka mõistetav. Nimelt toimus pähklite pakendamisel viga, mille tõttu võivad pähklid teadmatuses viibivatele inimestele kahjulikud olla ja võimalik, et isegi eluohtlikud.

Euroopas levinud kauplustekett Lidl peab müügist tagasi kutsuma meega röstitud maapähklid ning põhjus, miks seda teha tuleb, on üsnagi kummaline, ent kohati ka mõistetav. Nimelt toimus pähklite pakendamisel viga, mille tõttu võivad pähklid teadmatuses viibivatele inimestele kahjulikud olla ja võimalik, et need on isegi eluohtlikud.

Inglismaal asuvad Lidl ketile kuuluvad poed kutsuvad tagasi Lidl brändi meega röstitud maapähklite pakid säilivuskuupäevaga parim enne kuni 18. august 2016 ning põhjus seisneb selles, et nendele pakenditele ei ole koostisosadena märgitud sõna “maapähkel”! Kuigi pakendil on ilusti näha, et tegu on maapähkliga, siis sellest ei piisa, sest reeglid näevad ette, et kõik allergeensed ained peavad olema pakendil märgitud ja enamasti peab märgistus olema rasvase kirjaga.

Just sel põhjusel, et antud maapähklite pakenditele jäi toodangu vea tõttu maapähkel mainimata, on ettevõte kohustatud kõik pakid tagasi kutsuma ning kliendile ka raha tagastama.

Kardetakse, et inimesed, kellel on maapähklite vastu tugev allergia, ei pruugi pakendit nähes aru saada, et tegu on maapähkliga ning seetõttu võivadki pakendid neile ohtu valmistada.

Antud juhtum võib kõlada küll kummaliselt, sest enamik inimesi siiski teab, milline maapähkel välja näeb, ent midagi pole parata. Seda, kui suure kahjumi antud juhtum Lidl ketile toob, ei ole teada.

Allikas: telegraph.co.uk