Poliitikud hakkavad laulma vähiliidu heategevuskontserdil

Eesti Vähiliidu 15.aastapäevale pühendatud heategevuskontsert
„Svingiduetid läbi aegade” toimub 4. oktoobril Estonia Kontserdisaalis

Meie ümber on inimesi, kes teatud eluetappidel vajavad heade inimeste abi ja toetust. Eesti Vähiliit on mittetulunduslik organisatsioon, mida riik kahjuks ei rahastata. Sellega seonduvalt korraldatakse neljapäeval, 4. oktoobril 2007 algusega kell 20.00 Estonia Kontserdisaalis Eesti Vähiliidu 15. aastapäevale pühendatud heategevuslik kontsert „Svingiduetid läbi aegade”, mille tulud lähevad Eesti Vähiliidu toetuseks ja mammograafiabussi ostmiseks. Kontsert toimub traditsiooniliselt oktoobrikuus, rahvusvahelisel vähinädalal.

Juubelikontserdi läbivaks ideeks on ajatud ning kuulsad svingiduetid jazzilikus võtmes. Kavas on lugusid nii eesti kui rahvusvahelistelt autoritelt.
Svingduettidega astuvad üles tuntud ning armastatud Eesti artistid :
Koit Toome
Kaire Vilgats
Hele Kõre
Lenna Kuurmaa
Ivo Linna
Lauri Liiv
Maiken
Susan Lilleväli

Eelnimetatud artistidega astuvad koos lavale ka tuntud poliitikult neljast erinevast juhtivast erakonnast, kellega lauluõpetajad Susan Lilleväli ja Kadri Koppel on proove teinud juba mitu kuud.
Poliitikuteks on:
Laine Jänes (Reformierakond)
Kalle Palling (Reformierakond)
Mailis Reps (Keskerakond)
Enn Eesmaa (Keskerakond)
Margus Tsahkna (IRL)
Tõnis Lukas (IRL)
Heljo Pikhof (SDE).

Kontserdile aitavad kaasa ka õhtujuht Mait Malmsten, stilist Gerly Tinn, lavastaja Jüri Nael ning svingiorkester Andrus Rannaääre juhtimisel, ürituse korraldajaks on Elustiiliagentuur Deluxe

Kontserdist saadav piletitulu toetab uue mammograafiabussi ostmist
, tagades rinnavähi sõeluuringute kättesaadavuse Eestimaa erinevais paigus elavatele naistele. Bussis on küll uus mammograaf, milleks koguti raha ETV heategevuslikus saates ”Jõulutunnel,” kuid sõiduk ise on amortiseerunud – juba 25 aastat vana. Mammograafiabuss sõidab mööda Eestit ja selles asuva uue liikuva mammograafi abil on võimalik avastada vähk võimalikult varases staadiumis.

TOETA VÕITLUST VÄHIGA!

/Toimetas Helena-Reet Ennet/