Poliitikud kolivad Facebooki. Kes neist on sind sõbraks kutsunud?

36 kommentaari
Poliitikud kolivad Facebooki. Kes neist on sind sõbraks kutsunud?

Sotsiaalvõrgustik Facebook, millega on liitunud 200 000 eestlast, tõotab  2011. aasta Riigikogu valimiste eel muutuda atraktiivseks poliitikute kampaaniapesaks. Korralikud ettevalmistused jäävad silma enamus Facebooki kasutajatele, kes viimasel ajal rohkemate või vähemate poliitikute sõbralisti on sattunud.

Sotsiaalvõrgustik Facebook, millega on liitunud 200 000 eestlast, tõotab  2011. aasta Riigikogu valimiste eel muutuda atraktiivseimaks poliitikute kampaaniapesaks. Korralikud ettevalmistused jäävad silma enamus Facebooki kasutajatele, kes viimasel ajal rohkemate või vähemate poliitikute sõbrakutseid saanud on.

Just sel kevadel on paljud poliitikud aktiveerunud, avanud Facebooki kontosid ja asunud inimesi oma sõbraks kutsuma. „Andra Veidemann, Kristiina Ojuland ja Ants Leemets on vaid üksikud nimed, kes aktiivselt sõpru neile tundmatute inimeste seast otsivad,“ kirjutab Buduaari lugeja Piret, kes ütleb, et Ojuland kutsus ta küll oma sõbraks, aga ilmselgelt on näha, et proua ise seda kontot ei kasuta. Miks poliitikud suvalisi inimesi lisavad? Kas tegu on tõesti siira sooviga uusi sõpru leida ja Facebookis oma tegemisi kajastada või on nende tuntud nimede taga hoopis valimiskampaania juhid, kes sõbraliste koguvad ja peagi seda turunduskanalina kasutama hakkavad? Viimast kahtlustavad lisaks Piretile mitmed Facebooki kasutajad, kes sel teemal Buduaarile arvamust olid nõus avaldama. „Loomulikult ei tähenda see, et poliitikustaatus peaks keelama Facebookis kontot avada. Mitmed tuntud poliitikud nagu näiteks Evelyn Sepp, Indrek Tarand ja Anna-Maria Galojan suhtlevad ja omavad palju sõpru Facebookis ning nende kommentaare on tore lugeda. Aga osade puhul, kes ise meeletut huvi näitavad ja inimesi lisavad, on kohe näha, et seal on mingi tagamõte, sest nad isegi ei kasuta Facebooki,” arvab Maris. “Poliitikud võiks olla siirad ja ise kah teada, keda ja miks nad oma sõbraks kutsuvad. Facebook pole mingi erakonna virtuaalkontor,” ütleb ta.

Jaga meiega oma kogemust, millised tuntud poliitikud on sind Facebookis ise sõbraks kutsunud?