Poolt või vastu? Ines Karu-Salo kommenteeris, mida ta minimissindusest arvab

Poolt või vastu? Ines Karu-Salo kommenteeris, mida ta minimissindusest arvab

Kuidas suhtuda minimissindusse? Kas see tuleks ära keelata või mitte? Sel teemal on Eesti meedias viimasel ajal väga palju räägitud ning arvamusi on seinast seina. Buduaar rääkis ettevõtja, turundaja ja tantsutreener Ines Karu-Saloga ja uuris, mida tema asjast arvab.
   

Kuidas suhtuda minimissindusse? Kas see tuleks ära keelata või mitte? Sel teemal on Eesti meedias viimasel ajal väga palju räägitud ning arvamusi on seinast seina. Buduaar rääkis ettevõtja, turundaja ja tantsutreener Ines Karu-Saloga ja uuris, mida tema asjast arvab.

 

Ines, kes täna oma elu peamiselt Londoni ja Eesti vahel jagab, on ise samuti missivõistlustel osalenud ja seda just lapsepõlves. “Sellised võistlused on populaarsed nii meil kui ka mujal maailmas, kuid muidugi leidub nii pooldajaid kui ka vastaseid. Olin vist umbes 11aastane, kui ise esimest korda spordilaagris missivõistlusest osa võtsin. Meenuvad ajad, mil mul läks väga hästi ning muidugi ka ajad, mil lihtsalt ei vedanud. Aga kokkuvõttes olen igati rahul, et just nooremas eas taolised konkursid ära proovisin, sest tänu sellele sain palju esinemiskogemust ja enesekindlust. Ja mis kõige olulisem – ühel hetkel sai mul missivõistlustel osalemisest isu täis, ilmselt lihtsalt kasvasin neist välja, sest nägin, et elus on minu arvates palju olulisemaid asju,” põhjendab Ines, miks ta nüüd täiskasvanuna enam missivõistlustel osaleda ei taha. 

Ines näeb tõepoolest ka praegu imekaunis ning särav välja ning see ei jää märkamatuks ka teistele. “Vanemas eas pakuti mulle isegi võimalust Eestit ühele missikonkursile esindama minna, kuid selleks ajaks ei sümpatiseerinud missivõistlused mulle enam, sest soovisin oma “MINA” mujal ja muud moodi väljendada. Kõigest sellest tulenevalt leian, et tõelised talendivõistlused, kus tuleb lapsena end proovile panna, olid mingil määral õpetlikud ja kasulikud. Muidugi ei tohiks vanemad selliseid konkursse lapsele peale suruda – see peab tulema lapse vabast soovist. Ning kindlasti tuleb last toetada, et ta aru saaks, et see on siiski põnev mäng ning et oluline on osavõtt ehk kogemus, mitte võit,” leiab Ines, et kui laps tahab, siis miks peaks keelama tal end proovile panna.

Karin Karu