Prada modell Anna Vakujeva: “Pean ranget dieeti!”

37 kommentaari
Prada modell Anna Vakujeva: “Pean ranget dieeti!”

Narvast pärit Anna Vakujeva (24) on töötanud modellina juba 4 aastat ning lahkub peagi Milaanost edasi kolmeks kuuks Aasiasse tööle. Anna suurimateks saavutusteks on koostöö Pradaga, ometi pole modellitöö meelakkumine, sest kaunitar peab väga ranget dieeti ning töötab pikki päevi.  

Narvast pärit Anna Vakujeva (24) on töötanud modellina juba 4 aastat ning lahkub peagi Milaanost edasi kolmeks kuuks Aasiasse tööle. Anna suurimateks saavutusteks on koostöö Pradaga, ometi pole modellitöö meelakkumine, sest kaunitar peab väga ranget dieeti, töötab pikki päevi ning on kaugsuhtes.

Anna sattus modelliärisse tänu oma sõprade soovitustele seda ametit proovida. “Mul on sõpru, kellel on tutvusi moemaailmas nind nad veensid mind, et ma esitleksin end suurematele modelliagentuuridele Milaanos. Huvitavalt kombel saatis üks neist agentuuridest mind mu elu esimesele castingule. Umbes 30 minuti pärast helistati agentuurist ja öeldi, et nende klient valis just mind selle töö jaoks. Kohe, kui agentuuri tagasi jõudsin, kirjutasin alla oma esimesele töölepingule ja nii ma modellina töötama hakkasingi,” jutustab ta.

Milaanosse kolides avastas Anna, et modellimaailm pole ainult lõbu, vaid ka palju rasket tööd. “Esimene raskus on kindlasti see, et tööpäevad ei ole kindlalt ajaliselt piiritletud. See tähendab, et fotosessioon võib alata varahommikul ja kesta hilisõhtuni. Tihti ei suuda meeskond isegi leida viit minutitki pausi jaoks, et puhata ja süüa. Palju peab ka reisima ja on pikki perioode, kus oma perekonda ja kalleid inimesi ei näe. Muidugi on raske ka dieeti pidada, et ennast alati parimas vormis hoida.” Millist dieeti aga modell peab? “Ma ei saa süüa maitsvat toitu, mida teised naudivad iga päev. Esiteks ma ei söö magusat ja praetud toitu, vaid rohkem salateid ja kala. Päevas joon vähemalt poolteist liitrit vett ja iga päev käin vähemalt ühe tunni jõusaalis. Modellide jaoks, kes on nooremad kui 20, on lihtsam vormis olla. Nad võivad süüa mida iganes soovivad ja teha vähem trenni ning olla ikka heas vormis, aga nendel, kes on vanemad, neil on raskem,” vastab ta.

Positiivse poole peal modelli ameti juures on Anna arvates saavutused. “Parima emotsiooni saan, kui pärast pikka tööpäeva olen nii mina ise kui ka kogu meeskond tulemusega rahul, mille nimel on pikki tunde tööd tehtud.” Oma suurimaks saavutuseks peab kaunitar koostööd Pradaga, mille lepingut ka just pikendati. “Ma töötan Prada showroomis iga uue hooaja alguses, kus ma koos teiste modellidega näitan uut kollektsiooni, mis on klientidele saadaval järgmisel hooajal,” rõõmustab ta. Neiu unistab väga aga saada selliste moeajakirjade esikaanele nagu näiteks Vogue, ELLE või Vanity Fair. 

Vabal ajal naudib Anna tennist ning keelte õppimist. Suureks kireks on tal ka maalimine, millega ta tulevikus end tihedamalt siduda soovib. “Kuna minu suurim hobi on maalimine, siis otsustasin, et tulevikus, kui mul rohkem vaba aega on, lähen õppima kunsti “Accademia di belle Arti” akadeemiasse Veneetsias. Kõige selle kõrvalt on Annal veel aega ka suhteks ning tema boyfriend toetab teda kõigis tema tegemistes. “Minu boyfriendi jaoks on modellitöö nagu iga teine töö ja ta mõistab, et see annab mulle palju võimalusi reisida ja arendada teadmisi ning suhteid, kohtudes paljude professionaalidega nagu fotograafid, meigikunstnikud ja stilistid. Meie kaugsuhe toimib, sest usaldame teineteist ja meie suhe on väga tugev,” seletab Anna.

Tene Sommer

 

Sarnased artiklid