Printsess Madeleine: ”Ma ei ela maksumaksjate rahadel!”

Printsess Madeleine: ”Ma ei ela maksumaksjate rahadel!”

Printsess Madeleine`i luksuselu New Yorgis on pannud rootslased tagajalgadele tõusma.

Printsess Madeleine`i luksuselu New Yorgis on pannud rootslased tagajalgadele tõusma.

Maksumaksjad soovivad, et šoppamise asemel hakkaks Madde riiki tiitli kohaselt esindama. Arutelu põhjustas Rootsi telekanalil TV4 nähtud ”Kvällsoppet” saade, kirjutab Iltalehti.

Rootslased imestasid ka selle üle, miks ei lennanud Madeleine kohe pärast õetütre Estelle sündi kodumaale. Kriitikast šokeeritud Madde nõudis, et õukond selgitaks koheselt, et ta elab Ameerika Ühendriikides privaatsete rahade eest. Lisaks ei ole tema töö Childhood’i heategevusorganisatsioonis alati nii nähtav.

”Ta kohtub ka haavatavas olukorras olevate lastega ja sellistel juhtudel ei saa kaamerat kaasa võtta,” ütles õukonna pressiesindaja Bertil Ternert Aftonbladetile.

Ternert rõhutab ka, et maksumaksjate raha ei kasutata Madeleine`i elamiseks New Yorgis.

”Printsess Madeleine ei saa igal aastal makstavat kuninglikku elatusraha, vaid tema kulud makstakse pere isiklikest varadest.”

Bernadotte perekonna varandus on pärit 1800-ndatest aastatest, kui dünastia esimesed liikmed saabusid Rootsi.

Kritiseerijate arvates on probleemiks see, et rahval ei jää muud üle kui uskuda õukonna sõnu. Tegelikult ei tea keegi peale nende, kuidas kuninglik perekond omavahel rahad ära jagab. Rootsis on nõutud juba pikka aega, et õukond räägiks avalikult, kuidas nad raha kasutavad.

 

Buduaar.ee