Pulmaeelne õudus: naine kaotas stressi tõttu enne tähtsat päeva juuksed

Pulmaeelne õudus: naine kaotas stressi tõttu enne tähtsat päeva juuksed

Tulevane pruut Ellie Baker ütles, et ta oli hirmust kange, kui mõistis, et temast saab kiilaspäine mõrsja. Nimelt kaotas naine duši all käies suure osa oma juustest. 35-aastane juuksur Ellie vajus sügavasse masendusse, kui ta kaotas alopeetsia tõttu enda pikad kaunid kiharad ning pidi altari ette astuma hoopis spetsiaalselt valmistatud juuksepikendustega. 

Tulevane pruut Ellie Baker ütles, et ta oli hirmust kange, kui mõistis, et temast saab kiilaspäine mõrsja. Nimelt kaotas naine duši all käies suure osa oma juustest. 35aastane juuksur Ellie vajus sügavasse masendusse, kui ta kaotas alopeetsia tõttu enda pikad kaunid kiharad ning pidi altari ette astuma hoopis spetsiaalselt valmistatud juuksepikendustega. 

Naine oli hõivatud oma pulmade planeerimisega, kui märkas, et kaotab ebanormaalselt palju juukseid. Sellest tulenev stress muutis omakorda olukorra veelgi keerulisemaks ning intensiivistas juuksekaotust.

Ellie sõnul oli juuksekaotus enne tähtsat päeva tema, kui tulevase pruudi jaoks, hirmsaim õudusunenägu. 

“Ühel päeval, kui ma duši alt välja tulin, avastasin ma oma peas väikese kiila laigu. Arstid ütlesid küll, et muretsemiseks pole põhjust, kuid mõne nädala jooksul oli terve meie elamine minu juuksekarvu täis,” rääkis Ellie.  

“Mõne aja möödudes hakkasid mu pähe tekkima juba suured kiilad laigud. Olin murest murtud ning ei soovinud olla kiilaspäine juuksur. Või mis veelgi hullem – kiilaspäine pruut.”

Plymouthis elaval kolme lapse emal õnnestus aga pulmapäev üle elada, kasutades spetsiaalseid juuksepikendusi ning nähes välja imeilus.

Pärast abiellumist on naine loonud toetusgrupi kõigile neile, kes sama probleemi käes kannatavad. 

Miks aga Ellie ikkagi juuksed kaotas? 

Arstide hinnangul oli tegemist alopeetsiaga. Alopeetsiat ehk juustekadu esineb umbes 1% inimestel. Võib tekkida kas üks või mitu juustevaba laiku. 5% juhtudel võivad karvad kaduda kogu pealt ja 1% kogu kehalt.

Ellie puhul muutus juustekaotus aga sedavõrd suureks, kuna naisel oli pulmade planeerimise tõttu suur stress. 

“See on ettearvamatu haigus ning sellele pole kindlat põhjust. Hetkel on mu juuksed tagasi kasvanud, kuid järgmisel nädalal võin ärgata ja olla taas osaliselt kiilaspäine. See on julm haigus,” sõnas Ellie. 

Vaata pilte Ellie Bakeri haigusest ning pulmapäevast SIIT.

Allikas: mirror.co.uk