RASE MEES VALMISTUB sünnituseks

RASE MEES VALMISTUB sünnituseks

Soomes on teadaolevalt esimene kord, kus rasestunud on meessoost isik. Rase mees rääkis kohalikke väljaandeid uudistega varustavale Lännen Mediale, et kui ta abikaasale rasedusest teada andis, saabus too koju lillede, alkoholivaba šampuse ja vasikafileega.

Tulevane isa oli sündides naine, aga ta on läbi teinud soovahetusprotsessi ja sai tänavu mehe isikutunnuse. Ta otsustas ajutiselt hormoonravi peatada, et võiks oma abikaasaga lapse saada. Mees rasestus suve alguses.

“Kui rasedustest näitas, et olen rase, ma naersin üksi WC-s, käed värisesid ja süda tahtis rinnust välja hüpata,” rääkis Johannes Lännen Mediale antud intervjuus. “Petri (abikaasa) tuli koju lillede, alkoholivaba šampuse ja vasikafileega. Ta oli sama šokeeritud nagu minagi. Oli suur hirm, et mul ei õnnestu rasedaks jääda, seetõttu olime kõik šokis, kuid väga õnnelikud,” rääkis ta.

Nüüd neljanda kuuni jõudnud rasedus on paari sõnul siiani hästi kulgenud, ainult terviseasutuste süsteemid ei taha tunnistada olukorda, kus rasedal on mehe isikutunnus. Seoses sellega on olnud rohkem paberitööd nii nõuandlas kui ka haiglas. Laps sünnib tuleva aasta kevadtalvel. 

Lännen Media sõnul on asjaosaliste nimed muudetud. 

 

allikas: Ilta Sanomat