Reporter Anne Sääsk lahkub TV3st!

Neli aastat TV3-s toimetaja/ajakirjanikuna töötanud särtsakas Anne Sääsk lahkub ning siirdub telest eemale, avalike suhete ja üritusturunduse peale. Anne rääkis oma elust ja plaanidest Buduaarile lähemalt.

Neli aastat TV3-s toimetaja/ajakirjanikuna töötanud särtsakas Anne Sääsk lahkub ning siirdub telest eemale, avalike suhete ja üritusturunduse peale. Anne rääkis oma elust ja plaanidest Buduaarile lähemalt.

“Mu neli aastat TV3-s on nüüdseks ümber saanud ja järgmisel nädalal on viimane tööpäev. Siis siirdun korraks telest eemale avalike suhete ja üritusturunduse peale,” rääkis Anne ning lisas: “Mis ei tähenda muidugi, et ma oma uue töö kõrvalt ei jääks taustsüsteemis endiselt eksisteerima toimetaja/ajakirjanikuna!”

Anne teab, et töö saamisel on ülioluline roll tutvustel ja telesse jõudiski ta läbi sõbra Johannes Tralla, kes neiu Märt Treierile “ülevaatamiseks” viis. “Peatoimetaja Treierile osutusin ma oma vene keele oskuse tõttu väga vajalikuks!” räägib rõõmsameelne Anne, kes on ülikoolis käinud üsna pikalt ning õppinud nii muusikat, inglise filoloogiat ja politoloogiat. 

Selleks, et kuhugi kaugele jõuda, on lisaks tutvustele vaja ka palju muud. “Teised inimesed võivad ainult pileti kätte anda, edasi tuleb aga ise jõu, meeletu töövõime ja mis seal salata, ka ülbusega endale teed rajada,” jagab Anne oma arvamust. “Anne ja eneseusk on samuti vajalikud, sest kuigi igaüks kaamera ette ei sobi, siis rääkimist ja esinemisoskust saab arendada ja kui iseendasse usud, siis usuvad ka teised!”

Ülbust on Sääse sõnul vaja selleks, et mitte lasta endale pähe astuda selles ajakirjanike seltskonnas, kus igaüks on enda meelest kõige suurem isiksus ja kõige targem inimene. “Eeskätt sõltub edu inimesest endast ja sellest, kuidas ta ümbritseva keskkonna enda kasuks tööle oskab panna, seega kõik peaks oma elu ohjad KOHE enda kätte haarama!”

Kas Anne usub saatusesse? “Elutee on küll mõneti ette määratud, sest igaühe unikaalsed anded, omadused ja taust panevad paika, mis sobib ja mis mitte, seega pole vaja põdeda, kui midagi välja ei tule või loomulik ei tundu,” arvab 26aastane neiu. “Iseenda vägistamisel pole mingit mõtet, paraku väga paljud millegipärast teevad seda. Ja see on kurb, sest ma arvan, et igaühe jaoks on maailmas vähemalt üksainus töö, mis ideaalselt sobib, tuleb see lihtsalt üles leida!”

Anne peab end õnnelikuks inimeseks, sest on suhteliselt vara mõistnud, mida oma eluga ette võtta. “Oma senisest tööst üldplaanis ei loobu ma mingil juhul! Ametivahetust võtan hoopis enda arendamise võimalusena. Suund on tulevikus ikkagi mõne saate idee kusagil läbi suruda või siis uuriva ajakirjanduse poole kiigata.”

 

 

Getter Lukjanov