Me kasutame küpsiseid. Need aitavad meil teid meeles pidada!
Saan aru
Mis on küpsised?

Kolmapäev, 27. oktoober

Siimon, Simun, Siimo, Siimu, Siim, Simmo, Simmu 

Telesaated
tv3
TV3
Lisaks..
tv6
TV6
Lisaks..
3plus
3+
Lisaks..
Jälgi meid:

ROHKEM PALKA, VÄHEM TÖÖD: kõige lühema töönädalaga riik Euroopas

ROHKEM PALKA, VÄHEM TÖÖD: kõige lühema töönädalaga riik Euroopas

Eestis on tööpäeva pikkuseks arvestatud kaheksa tundi ning enamasti tähendab lõunapausi võtmine lisaaega ehk siis see tuleks liita kaheksatunnisele tööpäevale otsa ja nii viis päeva nädalas. Lisaks võetakse tööd ka koju kaasa ning emailidele vastamine on isegi nädalavahetusel muutunud tavaliseks. Selge see, et tervis kannatab ja eraelu samuti…

Eestis on tööpäeva pikkuseks arvestatud kaheksa tundi ning enamasti tähendab lõunapausi võtmine lisaaega ehk siis see tuleks liita kaheksatunnisele tööpäevale otsa ja nii viis päeva nädalas. Lisaks võetakse tööd ka koju kaasa ning e-mailidele vastamine on isegi nädalavahetusel muutunud tavaliseks. Selge see, et tervis kannatab ja eraelu samuti…

Ent millises Euroopa riigis on kõige lühemad töönädalad, kõige pikemad tasustatud puhkuseperioodid, kõige pikem lõunapaus? Selgub, et selleks riigiks on Prantsusmaa! Värske uuringu kohaselt kestab Prantsusmaal keskmine töönädal ametlikult 35 tundi ja mis veelgi mõnusam – nende lõunapaus kestab tervelt kaks tundi ehk siis üks prantslase lõunapaus kestab sama kaua kui neli eestlase lõunapausi kokku. 

Töönädal, mis kestab 35 tundi, on Prantsusmaal olnud seadusega määratud juba viimased kuusteist aastat, ent mõni aeg tagasi kinnitati uus seadus, mis reguleerib ka tööalaste e-mailide lugemist ja saatmist. Nimelt on suurtes organisatsioonides nüüdsest alates keelatud nädalavahetustel ja töövälisel ajal tööalaste e-mailide lugemine ja saatmine! Põhjus, miks selline seadus loodi, on lihtne – inimestele tekitas stressi pidev ületöötamine ja see mõjutas kogu rahva suhtumist ja heaolu.

Kui aga rääkida puhkusest, siis Eestis on teadupärast aasta lõikes neli nädalat tasustatud puhkust ja seda ainult neil, kes täiskohaga tööl käivad ehk siis vähemalt 40 tundi nädalas tööd teevad. Prantsusmaal kaasneb 35tunnise töönädalaga aga vähemalt viis nädalat tasustatud puhkust aastas. Enamasti on neil aga lausa kümme nädalat tasustatud puhkust aastas!

Pole paha või mis?

Allikas: huffingtonpost.com

 

Prantsusmaa troonib töötajate lühima töönädalaga Euroopa riikide edetabelis alates 2014. aastast, mil napsas tiitli Soomelt.