Rolf Junior ei tee muusikat raha pärast

Rolf Junior ei tee muusikat raha pärast

Hiljutisel Buduaari ajakirjapeol esinenud ja nüüdseks uue plaadi üllitanud menukas laulja Rolf Roosalu tunnistab Buduaarile, et jumaldab Olav Ehala loomingut ning tema lemmikuks on klassikaline instrumentaalmuusika ja filmimuusika.  Kuigi maailma muusikaäris liiguvad sajad miljonid dollarid, ütleb Rolf, et tema muusikat raha pärast ei tee. „ Rahaline väärtus on lõpptulemusele kõige vähem oluline.“

Hiljutisel Buduaari ajakirjapeol esinenud ja nüüdseks uue plaadi üllitanud menukas laulja Rolf Roosalu tunnistab Buduaarile, et jumaldab Olav Ehala loomingut ning tema lemmikuks on klassikaline instrumentaalmuusika ja filmimuusika. Kuigi maailma muusikaäris liiguvad sajad miljonid dollarid, ütleb Rolf, et tema muusikat raha pärast ei tee. „ Rahaline väärtus on lõpptulemusele kõige vähem oluline.“

Lauljateed saates „Kaks takti ette“ alustanud Rolf Roosalu, artistinimega Rolf Junior,  üllitas jõulude eel uue plaadi „Ööjanune“. Inspiratsiooni uue plaadi jaoks ammutas Rolf peamiselt välismaal olles: „Eestist äraolemine laiendab mu silmaringi.“

„Plaadil olevad lood on kirjutatud enamjaolt nii minu enda kui ka lähedaste läbielatust,“ ütleb Rolf. Plaati noormees otseselt kellelegi pühendanud ei ole, kuid kinnitab, et see on siiski mõeldud tema suurematele fännidele, kes on tema uut loomingut ammu oodanud.
Nii nagu arenevad inimesed iga kogemusega, ei erine selle poolest ka muusikud. Iga uue esinemise või projektiga omandatakse uusi kogemusi ja saadakse täiskasvanulikumaks. Erandiks ei ole ka Rolf, kes kinnitab, et tema uus plaat erineb eelmisest just sellega, et see on mõttelt sügavam ja täiskasvanulikum. „Samas pole minu seni viljeldud stiil kuhugi kadunud – pigem on see arenenud ja loodetavasti paremuse suunas,“ muheleb Rolf.
 „Mulle on muljet avaldanud helilooja Olav Ehala, ma jumaldan tema muusikat,“ ütleb Rolf. Ta lisab, et Ehala on olnud talle eeskujuks juba mitmeid aastaid.
Lisaks Eesti muusikutele on Rolfile mõju avaldanud ka mitmed välismaa muusikud. „Kuna hindan väga klassikalist instrumentaalmuusikat ja ka filmimuusikat, siis kuuluvad minu lemmikute hulka neist valdkondadest kindlasti James Horner, Thomas Newman, Hans Zimmer,“ kinnitab Rolf. Klassikutest on teda mõjutanud Tšaikovski ja Chopin.
Teadaolevalt liigub maailmamuusika äris sadu miljoneid dollareid ja tihti heidetakse artistidele ette, et nad teevad muusikat just raha pärast. Rolf kinnitab, et tema muusikat raha pärast ei tee. „Rahaline väärtus on lõpptulemusele kõige vähem oluline, ent boonuseks kindlasti.“  Laulja lisab, et enamasti teeb ta muusikat ikkagi armastusest muusika vastu.
Uuel plaadil on Rolfile eriti lähedased kaks lugu. „Ööjanuse“  lugu sündis kõige raskemalt, sest selle sõnad vorpisin ma siin- ja sealpool piiri, aga kunagi ei olnud rahul,“ ütleb Rolf.
Laulja on rahul, et lõpuks sai ta viisi ja sõnad omavahel kenasti klappima. „Teine lugu, mis mulle väga lähedane,  on „Põgenemine“. Selle loo sõnad ja viis tulid mul ühe hingetõmbega,“ räägib Rolf. Sellele laulule oli Rolfil mitu erinevat versiooni refrääne ja kuna ta ei suutnud valida, pani lõpuks kõik loosse sisse. 
 

Buduaarile Meelis Tomson