Rolf Roosalu – jämmimas Iisraelis kohalike juudionudega

Rolf Roosalu – jämmimas Iisraelis kohalike juudionudega

Uurisime laulja Rolf Roosalu käest tema viimase aja tegemiste kohta ning selgus, et hetkel viibib laulja koos WAF laulukooriga Iisraelis. Buduaarile rääkis Rolf lähemalt oma sealsetest tegemistest ning kohalikust elust.

Uurisime laulja Rolf Roosalu käest tema viimase aja tegemiste kohta ning selgus, et hetkel viibib laulja koos WAF laulukooriga Iisraelis. Buduaarile rääkis Rolf lähemalt enda sealsetest tegemistest ning kohalikust elust.

„Olen hetkel koos WAF kooriga Iisraeli linnas Jerusalemmas. Võin seda kindlasti pidada oma viimase aja suureks ning meeldejäävaks seikluseks. Nimelt kutsuti meid siia esinema ühele populaarsele festivalile, mis toimus Lehtmajade pühade raames. See on väga suurejooneline üritus, mil siia linna oodatakse igal aastal kuni üks miljon külalist,“ räägib laulja.

WAF koori ning Rolfi ülesandeks oli lisaks puhkusele esineda kahel õhtul 7000-lisele publikule. Teisel õhtul pidavat publiku seas nägema ka Iisraeli saadikuid ning mitmeid teisi tähtsaid tegelasi.

Milline on sealne kohalik elu? „Pärast teise päeva esinemist siirdusime otsejoones linnatänavatele, et vaadata, kuidas seal rahvas pidutseb ja juubeldab. Jõudes shoppingu-uulitsale, avastasime seal toimuva tänavajämmi, kus mängis live-bänd, mille saatel lihtinimestest juudionud pöörasel kombel tantsu lõid,“ meenutab Rolf.

Üheks huvitavaks nähtuseks pidas Rolf fakti, et naised ei tohi avalikult koos meestega keset linnatänavaid tantsida. Nimelt ei ole see sealmail kombeks, nii peavad naisterahvad tantsima ansambli kõrval olevas telgis. „Sinna sisse piiluda oli meil suisa rangelt keelatud, üks korravalvurist, nö telgi tõmbelukku kiivalt valvav tädi pahandas kõik uudishimulikud mehed vasakule ja paremale. Nii ei  jäänud ka meil muud üle, kui kohalike afektini jõudnud juudihärradega tantsuringe moodustades ummisjalu jämmida,“ räägib Rolf Buduaarile.

Autor : Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja