Roman Abramovitši nähti Tallinna vanalinnas!

Roman Abramovitši nähti Tallinna vanalinnas!

Juudi rahvusest Roman Abramovitš on üks rikkamaid Venemaa inimesi: 2009. aasta alguses hindas  Forbes tema varanduse suuruseks 8,5 miljardit dollarit (aasta varem 23,5 miljardit). Abramovitš elab põhiliselt Londonis, kuid möödunud nädalavahetusel nähti teda Tallinna vanalinnas.  

Juudi rahvusest Roman Abramovitš on on üks rikkamaid Venemaa inimesi ning rikkuselt 50. inimene maailmas. 2010. aasta alguses hindas Forbes tema varanduse suuruseks 11,2 miljardit dollarit (aasta varem 23,5 miljardit). Abramovitš elab põhiliselt Londonis, kuid möödunud nädalavahetusel nähti teda ka Tallinna vanalinnas.

Vene rikkur Abramovitši luksuslik jaht Pelorus jõudis Helsingist Tallinnasse Piritale 7. augustil. Juuli lõpus seisis Abramovitši jaht mõned päevad Riia sadamas. Jahtlaev Pelorus on 115 meetrit pikk ja 17 meetrit lai, maksab sada miljonit eurot ja ehitati 2003. aastal. Abramovitš ostis jahi mitu aastat tagasi araabia šeigilt 129 miljoni dollari eest. Jahi eest kannab hoolt firma Blue Ocean Yacht Management, meeskonda kuulub 40 inimest. Jahil on kaks helikopterite maandumisplatsi, kaks basseini, saun, mullivann, puidust ja eksootilise struktuuriga kivist põrandad.

Väidetavalt külastas oligarh ka Tallinna vanalinna ning nautis õhtut Deja Vu’s. Viimast küll populaarne lounge ei kommenteerinud, kuid tänu mitte ainult ühele buduaarika vihjele on enam kui kindel, et see info on tõene. 5-liikmeline seltskond, kelle seas arvati olevat Abramovitš, olla öösel Deja Vu’sse sisse astunud. Ta olevat olnud väga tagasihoidlikult riides ning pealtnägija sõnul kandis tavalist heledat polo t-särki. “Nad istusid meie laua kõrvale ning jõid veini, midagi nad ei söönud. Nad sugugi ei laristanud ning ei tellinud kalleid šampuseid. Pean ütlema, et nad tundusid väga viisakad ning lihtsalt vestlesid ning naersid omaette. Olen alati arvanud, et taolised inimesed käivad suurte turvameestega ning ei satu rahva keskele niisama,” paljastab buduaarikas.

Oma rikkusele pani Abramovitš aluse naftaga kaubeldes. Hiljem laienes tema haare alumiiniumi ja terase müügile. Abramovitš oli 8 aastat ka Venemaa idaosas paikneva Tšuktši autonoomse ringkonna kuberner. Ta kasvas orvuna onu ja vanaema juures ning katkestas õpingud koolis, et minna äriellu, kuid omandas hiljem edukalt juriidilise hariduse. Abielus on ta olnud kaks korda ning tal on kuus last.

Buduaar.ee