Rubriik: Emad, isad, lapsed! Vastab: Mari-Liis Rahumets

2005. aastal küsiti Maril-Liisilt, milliseid rõõme ja muresid on väikelapsega. Toona vastas lauljanna nii: "Mul ja lapse isal Marek Kosel on hästi vedanud, sest beebi on rahulik. Jutud, et väikse lapsega on raske, olid tegelikust suuremaks puhutud… 

2005. aastal küsiti Maril-Liisilt ja tema elukaaslaselt Marek Koselt, milliseid rõõme ja muresid on väikelapsega. Toona vastas nooruke lauljanna ajalehele Sakala nii: "Mul ja lapse isal Marekil on hästi vedanud, sest beebi on rahulik. Jutud, et väikse lapsega on raske, olid tegelikust suuremaks puhutud. Poeg on tervenisti üks suur rõõm. Kui ma sain teada, et olen rase, oli kohe poisi tunne, ja tuligi poiss. Tallinna Ülikool jäi esialgu lapse pärast pooleli, sest kavatsen kindlasti kaks aastat kodus olla. Ta on vaid ühe korra elus väike. Ma ei saa aru neist emadest, kes lähevad aastase lapse juurest tööle või kooli. Kui kodus olemine nüristab, tuleks rohkem väljas käia. Suur rõõm on see, et laps teeb iga päev midagi uut".

Vaatame, mida vastab Buduaari küsimustele lauludega "II Dimnsioon" ja "Mis tegema nüüd pean" kuulsust kogunud bändi "Blondy" lauljatar Mari-Liis.

 

MARI-LIIS RAHUMETS

Nimi: Mari-Liis Rahumets
Vanus: 26
Perekonnaseis: vaba-abielus
Laps: Markus (3-aastane)

1. Kui vanalt Sa sünnitasid, millal on õige aeg sünnitada ja millal on naine lapse saamiseks valmis?
Markus sündis 20.04.2005. Kuna minu sünnipäev on 19. aprill, siis saan öelda, et olin juba 23. Seda, millal on õige aeg, tunneb iga naine ikka ise. Mõni inimene pole ka neljakümne aastaselt valmis emaks saama…

2. Kas mees peaks või ei peaks sünnituse juures viibima?
Soovitan kõigil meestel ennast kokku võtta ja sünnitusele kaasa minna! Minu mees oli meie poja sünni juures. See oli kirjeldamatu elamus, mida meenutades lähevad meil siiani silmad märjaks. Meie elu kõige kaunim hommik!

3. Kuidas muutsid enda ja laste elu põnevamaks kui lapsed veel mõneaastased olid?
Kui olime Markusega veel kodused, üritasime ikka võimalikult palju ringi liikuda. Sõitsime näiteks kahekesi linnast välja loodusesse. Kõik kivid ja putukad olid talle niii huvitavad!

4. Millal lapsega esimest korda pikema reisi ette võtsid? Mida soovitad lapsega reisimisel silmas pidada?
Tegelikult pole me Markusega veel kaugeid maid avastamas käinud. Tema kõige pikemad reisid on olnud Tallinnast Viljandisse, Abja-Paluojale… ja siis ta enamasti magab autos.

5. Millised mängud, mängutoad, mänguasjad, multifilmid jne on Sinu lastele kõige rohkem meeldinud?
Hommikuti, enne lasteaeda minekut vaatab Markus Kanal 2–st Disney multikaid. Need on hästi armsad. Ka õhtuti enne magamaminekut on meil kindel traditsioon – loeme koos raamatut. Markuse lemmiktegelased on Karlsson, Pipi Pikksukk, Karupoeg Puhh. Puht kasvatuslikel põhjustel võtsime oma lektüüri ka Sööbiku ja Pisiku.

6. Kust ostad lasteriided? Milliseid poode ja brände eelistad?
Oma lapse riided ostan Helsingi H&M-ist. See on minu kindel valik.

7. Kas ja kui palju Sind on laste kasvatamisel aidanud ema/isa, mees, vend/õde, lapsehoidja, sõbrannad,…?
Nii minu kui ka mehe vanemad elavad täpselt nii kaugel, et igapäevane abi on välistatud. Töötan ajakirjas reklaamijuhina ja õpin Eesti Muusika – ja Teatriakadeemias. Sessinädalal olen Markuse ikka maale vanaema juurde viinud. Kui on vaja juuksurisse minna või analoogseid toimetusi teha, aitab ka õde Anneli poissi hoida.

8. Kui palju jääb laste kõrvalt aega endale? Mida armastad vabal ajal teha?
Minu jaoks on näiteks päev sõbrannaga Helsingis (kus käime lastele riideid ostmas) juba piisav patareide laeng.

9. Kas vahel on tekkinud tunne, et siin asutuses, poes, reisil, spa-s, jne pole küll laste peale mõeldud? Mis esimesena meenub? Mida ja kus võiks (lausa peaks) muutma?
Pigem puutusin selle teemaga kokku siis, kui Markus veel päris tita oli. Neid söögikohti, kus ei suitsetata ja kus ma väikse lapsega teisi kliente ei segaks, polegi nii palju. Tihtilugu pöördusin koju tagasi Hesburgeri Tortilla näpus…

10. Mis on emaksolemise kõige suuremad mured või hirmud ning kõige suuremad rõõmud?
Kõige suurem mure on ikka siis, kui laps haige. Olen maailma kõige õnnelikum ema, sest mul on terve ja tubli laps!

/Küsitles: Helena-Reet Ennet/