Saatejuht ja laulja Eliis Pärna: “Kõik sai alguse superstaari-saates osalemisest”

Saatejuht ja laulja Eliis Pärna: “Kõik sai alguse superstaari-saates osalemisest”

Superstaarisaatest tuntuks saanud Eliis Pärna(23), kes tänavu lõpetas Balti Filmi- ja Meediakooli, omab nüüdseks ka saatejuhi kogemust. Nimelt juhtis Eliis pool aastat ehitussaadet ning jätkab samal alal sügisest alates. Buduaar rääkis Eliisiga tema tulevikuplaanidest – nii muusikaloomisest kui ka teletööst.
 

Superstaarisaatest tuntuks saanud Eliis Pärna(23), kes tänavu lõpetas Balti Filmi- ja Meediakooli, omab nüüdseks ka saatejuhi kogemust. Nimelt juhtis Eliis pool aastat ehitussaadet ning jätkab samal alal sügisest alates. Buduaar rääkis Eliisiga tema tulevikuplaanidest – nii muusika loomisest kui ka teletööst.

Tallinnas sündinud ning üles kasvanud Eliis töötab igapäevaselt reklaamifirmas Monster Studio projektijuhina ning sügisest jätkab ka Nurgakivi saadetega. Kui palju jääb aega muusika loomiseks? “Minu põhitööks on küll reklaamifirmas projektijuhina töötamine, kuid muusika jaoks leian samuti palju aega. Olen leidnud muusika-alaselt suurepärase klapi kitarrist Tiit Borniga, kellega teeme aktiivselt koostööd. Meile meeldib katsetada ja vormida vanadest ja uuematest, rohkem ja vähem tuntud lugudest oma versioone, põhiliselt akustilises pop-jazz võtmes. Mõlemad kirjutame ka oma muusikat, kindlasti tuleb ühel hetkel ka aeg selle avaldamiseks. Ja muidugi sügisest jätkan Nurgakivi saadetega.” 

Saatejuhi ametini jõudmine oli Eliisi jaoks asjade loomulik käik. “Kui läksin Balti Filmi- ja Meediakooli audiovisuaalset meediat õppima, siis oli mul juba idee, et tahaksin tulevikus tegeleda nii produtseerimise kui ka teleajakirjandusega. Saatejuhtimiseni jõudsin nii, et toimetasin ja produtseerisin mõningaid saateid koostöös Filmimees OÜ-ga. Nemad tegid ettepaneku panna mind ka ekraanile. Kuna mulle meeldib inimestega suhtlemine, tunnen kõikide uute asjade vastu suurt huvi ning lisaks pole mul ka kaamerahirmu, siis pidasin seda asjade loomulikuks käiguks ja lahedaks väljakutseks. Ja kindlasti olen sellega rahul, et pakkumise vastu võtsin. See töö on olnud minu jaoks väga arendav ja adrenaliinirohke – eriti otsesaated. See on midagi, mis kindlasti paneb hommikul voodist elevusega üles tõusma. Kindlasti olen teleajakirjanikuna töötades saanud juurde julgust ja enesekindlust, teadmise, et ka väga pingelises olukorras tulen toime. Lisaks on see mind viinud paljude uute mõtete ja toredate inimesteni. Ka teadmisi on erinevatest valdkondadest väga palju juurde tulnud. Sügisest jätkan Nurgakivi saadetega ning palju uusi teadmisi sisekujundamisvaldkonnast on seega tulekul,” teab Eliis, et teletöö on kindlasti suureks osaks tema tulevikuplaanidest. 

Kuidas aga üldse huvi teletöö vastu tekkis? Eliisi sõnul sai kõik alguse superstaarisaatest, kuhu ta sõprade soovitusel läks. “Sõbrad soovitasid osa võtta. Võtsin julguse kokku ja läksingi. Läks kokkuvõttes väga hästi. See on mõjutanud väga palju minu edasist elukäiku. Tutvusin väga paljude suurepäraste inimestega ning tänu seesuguses suurproduktsioonis osalemisele tekkis ka minul kirg tele vastu. Läksingi õppima meediat.”

Karin Karu

Alumise pildi autor: Elar Viirlaid