SEE NAINE KAOTAB iga aevastusega osa oma hammastest

SEE NAINE KAOTAB iga aevastusega osa oma hammastest

Inglismaal elav noor naine kannatab müstilise haiguse all, mille tõttu ta aevastades hambaid kaotab. 18aastasel Linzi Grantil on juba mitu hammast välja kukkunud ja paar hammast murdunud, lisaks esineb tal igemete veritsust ja paistetust. Selle kummalise terviseprobleemi tõttu ei saab naine ainult vedelat toitu süüa. 

Inglismaal elav noor naine kannatab müstilise haiguse all, mille tõttu ta aevastades hambaid kaotab. 18aastasel Linzi Grantil on juba mitu hammast välja kukkunud ja paar hammast murdunud, lisaks esineb tal igemete veritsust ja paistetust. Selle kummalise terviseprobleemi tõttu saab naine ainult vedelat toitu süüa. 

Granti uurisid arstid, kelle arvates on tal esimese tüübi diabeet, mis tema hambad nõrgaks muudab, kuid naise enda arvates on tal mingi muu haigus. Selle tõttu jagas ta oma lugu sotsiaalmeedias, lootuses, et ehk on tema sümptomid kellelegi tuttavad. 

Arstid soovitasid noorel naisel lasta kõik hambad välja tõmmata ja asendada kunsthammastega, aga uued hambad läheksid talle 20 000 naela maksma.

Granti sõnul narritakse teda hammaste pärast pidevalt. “Iga kord, kui ma aevastan, tuleb mõnest hambast osa ära. Ma ei taha 18aastasena kunsthambaid kanda ja pensionäri meenutada,” rääkis Linzi.

Kuni 14. eluaastani oli Grant hea tervise juures ja tal puudusid igasugused hambaprobleemid, kuid siis tundis neiu purihammastes valu ja seadis sammud hambaarsti juurde. Valu leevendamiseks tuli hambanärvid eemaldada. Pärast seda protseduuri ilmnes hammastega veel teisigi probleeme, ka nende lagunemine.

Hambaarstid parandasid ta hambaid korduvalt, kuid need lagunesid edasi. Nüüdseks on Linzilt eemaldatud kolm hammast, kuid väga suure tõenäosusega peab ta lõpuks kõik oma hambad eemaldada laskma.

Haiguse tõttu on 18aastane Grant kuus korda eluohtlikus olukorras olnud ja ta on vajanud haiglaravi. 

metro.co.uk