Seksiterapeut: 3 -13 minutit pakub kõige suuremat naudingut

Briti seksiterapeutide kinnitusel pakub kõige suuremat naudingut suguühe, mis kestab 3 – 13 minutit, vahendab elu24.

Briti seksiterapeutide kinnitusel pakub kõige suuremat naudingut suguühe, mis kestab 3 – 13 minutit, vahendab elu24.

Nelja nädala pikkune 1500 abielupaari sekselu uuring näitas, et keskmiselt kestis suguühe 7,3 minutit. Täpse kestuse aja said teadlased naiste kaenlaauku asetatud stopperite abil, kirjutab abc.net.au.

Terapeutide sõnul mängib rahulduse saamise juures rolli just ühte kestus. «Uuring näitas, et rahulduse said eelkõige need paarid, kelle ühe kestis 3- 13 minutit. Selle aja hulka pole arvatud eelmängu ja järelkallistusi,» selgitasid uurijad.
Nad jätkasid, et «kähkukatele» kulutatakse näiteks kaks minutit ja see aeg on liiga lühike ning üle 13 minuti kestnud ühte puhul kadus erutus.

Seksiterapeut Eric Corty sõnul on seni levinud arvamus, et mida kauem, seda parem ning partnerilt oodatakse, et see oleks nagu seksimasin.

«Läänemaises kultuuris on intiimelu kohta käibel palju müüte. Üks nendest on, et suguühe peab kaua kestma ja teistel inimestel on parem intiimelu, sest neid arvatakse olevat nagu seksimasinad,» lausus Corty. Teadlane tegi kokkuvõtte, et rahulduse saamiseks tuleb ühtes olla mitte alla kolme ja mitte üle 13 minuti minuti.

/Toimetas Liisi Truu/