Selfie saladused paljastatud!

Selfie saladused paljastatud!

Teadatuntud selfie ehk veebikaamera või telefoniga ise endast tehtud pilt on viimase paari aasta jooksul muutunud tõeliseks fenomeniks ning meedias on sellest väga palju juttu olnud. Hiljutises uuringus avastasid digitaalse kultuuri eksperdid mitmeid huvitavaid fakte.

Kust see alguse sai? Arvatakse, et kasutaja Jennifer Lee, Oakland Californiast, tegi aastal 2011 endast foto, postitas selle Instagram’i ning lisas pealkirjaks #selfie. Pärast seda sai hashtag selfie tõeliselt populaarseks üle terve maailma.

Samal ajal kui Oxford Dictionaries tituleeris 2013. aasta sõnaks selfie, tahtsid digitaalse kultuuri eksperdid Lev Manovich ja Daniel Goddemeyer selfie‘de tegemise panna teadusliku mikroskoobi alla. Nad lõid eelmise aasta lõpus projekti Selfiecity, millega otsisid Instagrami pildistamise mustreid üle maailma.

Nende tiim kogus möödunud Detsembris ühe nädalaga Instagramist tuhendeid fotosid New York’ist, Bangkokist, Venemaalt, Sao Paulost ja Berliinist. Need vähendati 640 selfie-piltideni igast linnast. Pärast seda panid nad pildid Orbeus Inc. Tarkvaraga analüüsima nägude igat detaili.

Mida siis avastati? 

Selfie‘isi teevad enamasti noored vanuses 23,7 aastat. 

Selfie‘d on populaarsemad naiste seas.

– Bangkokis ja Sao Paulos naeratatakse piltide peal kõige rohkem.

– Moskvalased naeratavad seevastu kõige vähem ning New York ja Berliin jäid vahepeale.

Tõenäoliselt võime Manovich’i ning Goddemeyer’it tänada selle eest, et nende analüüsis tuli välja, et peakallutus piltidel on tõesti meie aja kõige tuntum viis endast pilti teha. Naised harrastavad seda 150% rohkem kui mehed. Lisaks veel selline fakt, et Brasiillased kallutavad pead kõige rohkem. Andmed oleksid olnud absoluutselt terviklikud, kui oleks uuritud ka kuulsa “pardi näo” kohta.

Sellel teemal on tehtud nalja kui palju, kuid Selfiecity avastas, et ainult 4% kõikidest Instagram’i fotodest, mida nad analüüsisid, olid selfie‘d. #Catsofinstagram on tõenäoliselt teine teema, mille kohta tuleks uurimus teha, kuna Briti interneti kasutajad jagavad kolm korda rohkem pilte oma kassidest kui teevad selfie‘si. Seda väidab uurimus, mille koostas network Three.

Kuidas kipud sina endast selfies‘i tegema?

Allikas: Slate.com

Sarnased artiklid