Selgeltnägija Sergei: olin terve elu morn ja üksik inimene! FOTOD!

Selgeltnägija Sergei: olin terve elu morn ja üksik inimene! FOTOD!

Selgeltnägija Sergei – nii tuntakse noormeest saatest „Selgeltnägijate tuleproov,“ kus ta on rabanud oma võimetega kõiki! Lisaks oma erakordsele selgeltnägemisvõimele on ta andekas kunstnik, seda nii foto- kui ka filmikunstis. Uurisime noormehe käest, kuidas sai alguse tema tee kunstini.

Selgeltnägija Sergei – nii tuntakse noormeest saatest „Selgeltnägijate tuleproov,“ kus ta on rabanud oma võimetega kõiki! Lisaks oma erakordsele selgeltnägemisvõimele on ta andekas kunstnik, seda nii foto- kui ka filmikunstis. Uurisime noormehe käest, kuidas sai alguse tema tee kunstini.

Keskkooli lõpus võttis Sergei 2 aastat fotograafia kursusi, pärast seda asus õppima filmikunsti Balti Filmi- ja Meediakoolis, hetkel on tal käsil teine kursus. Huvi kunsti vastu tekkis 15-17aastaselt, algul tegi ta tavaportreedest fotosid, hiljem liikus „elutu elu“ fotostiili juurde. Miks valis noormees just elutute esemete pildistamise? „Elutute asjadega on mul alati lihtsamad suhted kui inimestega,“ selgitab ta. Hetkel tegeleb Sergei fotokollaažidega ning ka lühifilmide tegemisega. „Üldine teema on siiski kontseptuaalsed ideed ja sürrealism – nii fotograafias kui ka filmikunstis.“

Inspiratsiooni ammutab müstiline noormees ümbritsevast maailmast, kuid samamoodi näevad ju ka kõik teised end ümbritsevat maailma, miks meist keegi nii andekas ei ole? „Mina näen maailma absoluutselt teistmoodi (sain sellest aru teiste inimestega suheldes) ja minu kunst on sama maailm, mis on lastud läbi minu silmade prisma,“ leiab noormees.

Rääkides silmadest tunnistab Sergei, et kuni 18. eluaastani oli tal väga halb silmanägemine – ta oli lühinägelik -8! 18-aastaseks saades otsustas ta minna silmaoperatsioonile, pärast mida nägi esimest korda nagu kõik teised! Või siiski mitte?  „Võibolla näen ma isegi natuke rohkem, kui inimene nägema peaks, siinkohal pean silmas oma selgeltnägemis- ja kunstivõimet,“ mõtiskleb ta. Huvitav on siinjuures, et hoolimata oma halvast silmanägemisest tegeles ta fotograafiaga juba enne operatsiooni, kehv nägemine ei seganud teda kunagi.

Kõik teosed, mis Sergei on oma elu jooksul valmistanud, kipuvad rääkima midagi tulevikust. Ta tunnistab, et osalejatega, kes on mänginud tema lühifilmides, on juhtunud samu asju, mis filmideski. „Fotokollaažid, mida tegin enne „Selgeltnägijate tuleproovi“, rääkisid mulle ülesannetest, mis pidid saates asetleidma.
Kõigil, kes on noore ning müstilise Sergei austajad, tasub kindlasti tema tegemistel silma peal hoida, kuna arvatavasti  tulevikus võib näha tema isiklikku fotonäitust. „Näitusi soovin teha küll ja sellepärast vaikselt uurin võimalusi,“ tunnistab Sergei.

Sergei ei väida, et on loomult seltskondlik hing, pigem vastupidi, ning sellest tingituna ka soov mitte kunagi teha koostööd mõne teise kunstnikuga. „Olin terve elu morn ja üksik inimene, seega ma ei otsi läbi oma fotokunsti koostööpartnereid ega hakka ka kunagi otsima. Arvan, et igal inimesel on oma nägemused ning kui hakata neid segama, siis tuleb välja midagi täiesti uut ja see ei pruugi olla midagi paremat,“ leiab noor kunstnik.

„Filmikunstiga on hoopis vastupidi – ilma oma tiimita ei saa midagi välja tulla, sellel alal  loodan leida inimesi, kellega tulevikus filme hakata tegema,“ räägib Sergei Buduaarile

PS! Juba järgmisel neljapäeval selgub „Selgeltnägijate tuleproovi“ võitja! Sel nädalal on saates aga üllatus varuks! Nimelt esitab saatejuht Urmas Eero Liiv oma isikliku nägemuse seekordsetest osalejatest ja mullusest võitjast Nastjast ning toob ekraanile hämmastavad videomaterjalid, mida televaatajad ei ole veel kunagi näinud.

Autor: Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja