SELGELTNÄGIJA VANGA ÕPETUS: kuidas olla terve ja ilus

Tervis on suurim väärtus, mis meil on ja seda tuleb hoida! Tänapäeva ühiskonnas on palju stressi ja pingeid ning need mõjuvad ka meie immuunsüsteemile ja muidugi ka tervisele ning välimusele. Inimese tervislik seisund peegeldub tema välimusest! Kuid, mida siis teha, et keha oleks terve ja tugev, haigused ei kimbutaks ja välimus säiliks võimalikult kaua nooruslik?

Tervis on suurim väärtus, mis meil on ja seda tuleb hoida! Tänapäeva ühiskonnas on palju stressi ja pingeid ning need mõjuvad ka meie immuunsüsteemile ja muidugi ka tervisele ning välimusele. Inimese tervislik seisund peegeldub tema välimusest! Kuid mida siis teha, et keha oleks terve ja tugev, haigused ei kimbutaks ja välimus säiliks võimalikult kaua nooruslik?

Selgeltnägija ja ravitseja Vanga usub, et tervise saladus peitub selles, kuidas sa oma elu elad. Oma raamatus “Suure Vanga 365 nõuannet” kirjutab ta nii: “Ärge arvake, et teie tervis jääb alati suurepäraseks! Aastad teevad igaühega oma töö. Kui te tahate olla terve mitte ainult noorusaastatel, elage õigesti. Solvangud, hirm, viha ei röövi tervist mitte vähem kui kõige hirmsamad haigused. Ärge unustage seda elu jooksul hetkekski!”

Vanga soovitab inimestel, kes ei usu, et negatiivsed emotsioonid meie välimust laastavad, minna ekskursioonile mõnda kloostrisse ning jälgida sealseid elanikke. Nende näod on hoopis teistsugused kui need, mida me igapäevaselt enda ümber näeme. Seal sa näed rahuliku olemisega inimesi, kelle nahk on oivaline ka hilisemas eas ning kelle juuksed läigivad vaatamata sellele, et neil puuduvad kallid šampoonid, palsamid ja muud juuksehooldusvahendid. Miks see nii on – vastus on lihtne! Nad on oma elus leidnud õige tee ja nad on õnnelikud. Õnn teeb ilusaks! Mure teeb inetuks!

Selleks, et olla ilus ja terve, ei ole vaja raha! Selleks on vaja sisemist tasakaalu ja harmooniat, mida on tänapäeva ühiskonnas raske saavutada, ent siiski on see võimalik. Iga inimene peab enda sees leidma rahu ja õnne ning siis ei suuda teda mõjutada enam ükski väline tegur. 

Mungad elavad ühe päeva korraga ja ei mõtle homsetele muredele. Neil ei ole murekortse, sest nad usuvad, et see, mis juhtub, juhtub niikuinii. Liigse muretsemisega rikume me oma tervist ning ükski probleem sellest lahendatud ei saa. 

Stress ja liigne muretsemine ei vii elus edasi ega lahenda sinu probleeme, vaid hoopis teevad sind haigeks ja vanaks. Probleemid saavad lahendatud siis, kui sa ise härjal sarvist haarad ja oma elu ise juhtima õpid. 

Allikas: Raamat “Suure Vanga 365 nõuannet”