Seltsielu piltnik Meelis Tomson astub Galetinile kandadele

Seltsielu piltnik Meelis Tomson astub Galetinile kandadele

 Noor fotograaf Meelis Tomson, kes peamiselt seltskonda pildistab, on maha saanud skandaalse näitusega pealinna kodututest.
12. veebruaril avab 23aastane vabakutseline seltskonnafotograaf Rotermanni keskuse aatriumis maailmaparandava alatooniga fotonäituse „Hammasratas – mida sina teeksid“.

Noor fotograaf Meelis Tomson, kes peamiselt seltskonnaelu pildistab, on maha saanud skandaalse näitusega pealinna kodututest. 12. veebruaril avab 23aastane vabakutseline seltskonnafotograaf Rotermanni keskuse aatriumis maailmaparandava alatooniga fotonäituse „Hammasratas – mida sina teeksid“.

„Neid inimesi, kes on kaotanud töö või jäänud ilma oma kodust, on sadu, kui mitte tuhandeid, eriti praegusel hetkel. Nad pole need, keda teie näete, ka neil on elulugu,“ tutvustas Meelis oma näitust.

“Näitusel „Hammasratas“ näete te valikut pealinna kodututest inimestest, kes ei ole agarad oma elust rääkima, sest nii mõnelgi on lootus, et nad tulevad sellest välja ja naasevad normaalsesse ellu.”

„Et neid näoga pildile saada, peab kas maksma või nendega lähedaseks saama. See näitus valmis kuid, alguses peas ja siis neid pildistades, kõige raskem oligi kontakti saavutamine. Erilist usaldust võõraste inimeste vastu nad üles ei näita,“ täpsustab fotograaf.
„Nad on inimesed meie seast, neil on Eesti Vabariigi pass taskus ja nad elavad tänaval. Keset külma pakast otsivad nad pudeleid, et endale saiaraha teenida. Loomulikult ei saa me mööda vaadata sellest, et nad vaarikamaitselist 68%-st jooki endale kioskist ostavad, aga kuidagi peab ju sooja saama,“ lisas mees.

„Neil kõigil on oma lugu. Kes on lõpetanud konservatooriumi, kes on olnud mõne asutuse direktor või juhataja, ent elu on läinud nii, et nad on tänaval,“ teab päevade viisi nendega koos olnud ja suhelnud Tomson.

„Ärgem vaadakem neist mööda, sest te ei tea, kus te ise ühel päeval olete. Nad on inimesed, nagu me kõik…,“ püüab Meelis maailma parandada.

Toimetas Leemet Prits

Buduaar.ee Tegevtoimetaja