Skandaalne Villu Parvet avaldas arvamust Edgar Savisaare ja Keskerakonna kohta

10 kommentaari
Skandaalne Villu Parvet avaldas arvamust Edgar Savisaare ja Keskerakonna kohta

Skandaalne mees Villu Parvet, kes on ka raamatu “Seks, vein ja kutsikad” autor, rääkis Buduaarile oma poliitilistest eelistustest. Uurisime, kes on Villu arvates kõige asjalikum Eesti poliitik ning miks ta just seda inimest ja tema tegusid hindab. 

Skandaalne mees Villu Parvet, kes on ka raamatu “Seks, vein ja kutsikad” autor, rääkis Buduaarile oma poliitilistest eelistustest. Uurisime, kes on Villu arvates kõige asjalikum Eesti poliitik ning miks ta just seda inimest ja tema tegusid hindab. 

Villu ise ei kuulu ühtegi erakonda, kuid poliitikaga on ta kokku puutunud küll. “Ma ei kuulu ühtegi erakonda ega plaani ka ühegagi neist liituda. Olen oma elus vahel kokku puutunud sellega, kuidas poliitikat tehakse ja ma ei näe suurt sisulist vahet erakonna ja suurettevõtte vahel. Töö on töö, kohustused on kohustused, investorid on investorid ja kui ettevõte on piisavalt suur, läheb see börsile, kus turunõudlus määrab aktsiahinna,” kommenteerib Villu.

Kuid keda peab Villu Eesti parimaks poliitikuks ja miks? “Eesti poliitikud – olen päris mitmetega neist suhelnud – on väga erineva tasemega, nii nagu tegijad igas eluvaldkonnas. On neid, kellel on suurem visioon, ja neid, kes lihtsalt etteantud ülesandeid ellu viivad. Olen mitmete Eesti poliitikutega rääkinud ka sellest, kes on nende meelest Eesti kõige parem poliitik. Võib tunduda uskumatu, aga vaatamata sellele, millise poosi nad sageli avalikkuse ees võtavad, tunnistavad nad omavahel tihti, et selleks on vaieldamatult Savisaar. Kui olen neilt põhjendust küsinud, siis on vastused enamasti stiilis: “No vaata, mida ta, kurat, teeb – see on hullumeelne, haige ja samas (siinkohal nad sageli ohkavad kibedalt) geniaalne.” Ja kui selle üle veidi mõelda, pole nendega raske nõustuda,” tunnistab Villu, et just Edgar Savisaar on tema arvates üks parimaid.

Villu arvab, et Savisaar ei peagi kõigile meeldima! “Savisaar on minu jaoks nagu Steve Jobs – ta ei pruugi mulle inimesena meeldida, aga tema tooted on geniaalsed ja ma kasutan neid. Olen ise ka astunud trammi peale, sõitnud paar peatust tasuta ja maha tulnud – ma ei saa öelda, et see poleks mugav. Kesklinnas on järjest vähem autosid ja tänavaid, kus autodega sõita ei saa ja linn hakkab meenutama järjest rohkem kaasaegseid Euroopa pealinnu. Ma lihtsalt pean tõdema, et see on positiivne. Mitmed mu head tuttavad, kes aeg-ajalt Tallinnasse tulevad, ütlevad: “See linn areneb teil ikka eriti kiiresti,” ja ma ei saa öelda, et mul ka sellepärast häbi oleks. Vahel teebki nalja see, kuidas osad noored lihtsalt ei julge seda tunnistada,” möönab Villu.

Ka Keskerakond ise jätab Villu täiesti külmaks. “Ei, ei, ma pole Keskerakonna toetaja, samuti ei poolda ma raha raiskamist ei linna ega riigi tasandil, lihtsalt olen sunnitud tunnistama, et midagi on järelikult õigesti tehtud, kuna toode müüb. Sama on Apple puhul – ma ei kasuta kõiki selle tooteid, aga igale neist on oma ostjaskond, sest aktsiahind on kasvanud.”

Villu tunnistab veel, et tema jaoks on poliitika liiga keeruline ning ta hindab inimesi, kes on oma elu sellele pühendanud. “Kokkuvõttes peangi tunnistama, et poliitikas on asjad tihti keerukamad kui pealtnäha paistab ja imetlen inimesi, kes on oma elu sellele pühendanud. Tavainimesena ei saa ma aru kõikidest selle tagamaadest, osadest turundusideedest ja poliitika tegemise köögipoolest. Samas tunnistan ka, et ei peagi saama, nii nagu ei taha ma ka teada, mis täpselt on minu iPhone’i sees, seni, kuni see korralikult töötab,” tõdeb Villu, et vahel ei peagi kõigest kõike teadma.

Karin Karu