ŠOKEERIV! DISAINER MÕTLES VÄLJA raseda riided 12aastastele tüdrukutele! Link kampaaniale

Soome moekunstnik Paola Suhose uus rõivakollektsioon ei ole päris tavaline. Loodetavasti ei pea kollektsiooni riideid kunagi kasutusele võtma.

Laste õiguskaitse organisatsiooni Plan International sõnul jääb igal aastal üle seitsme miljoni arengumaades elava tüdruku rasedaks alla 18aastaselt, nendest 2 miljonit alla 15aastaselt. Plan avaldas antud kampaania, mis keskendub sellele tõsisele probleemile. Kampaania tulemuseks on Suhose disainitud rasedarõivad, mis on suunatud 12aastastele rasedatele.

“Kampaanias on ühendatud kaks minu jaoks tähtsat asja, naiste ja laste õigused. Tahtsin esile tuua kontrasti, disainides kollektsiooni läänemaailmast tuttava värske värviskeemiga, mis on kombineeritud Aafrika maastikuga. Loodetavasti äratab kampaania arutelu selle üle, mismoodi miljonid tüdrukud arengumaades elavad,” sõnas Paola Suhonen.

Riided ei tule kunagi müüki ega tootmisesse, see on vaid turunduskampaania. Kampaania eesmärgiks on koguda raha, et hoida ära liiga varajasi rasedusi ja lapsabielusid ning toetada tüdrukute haridust. 

Kampaania näoks on 13aastane Sambiast pärit tüdruk Fridah, kes on 7. kuud rase. Lapse isaks on 15aastane poiss, kes töötas Fridahi vanemate juures. Kuuldes rasedusest, poiss kadus ja keegi ei tea, kus ta on. Fridahi vanemad on püüdnud poissi üles leida, kuid tulutult. Tüdruk pidi kevadel raseduse tõttu kooli pooleli jätma. 

Vaata kampaaniat siit

 

allikas: Savon Sanomat