ŠOKEERIV NÄHTUS: naised nõuavad raseduskilode vältimiseks enneaegset keisrilõiget

Ämmaemanda ja doulana töötav Piritta Hagman külastas hiljuti Soome raadiokanali Radioplay podcasti “Lapsellista,” kus rääkis sellest, kui erinev on sünnitus Euroopas ning teisel pool maakera. Naine elas aastaid Põhja-Ameerikas, kus nägid ilmavalgust ka kõik tema enda lapsed. 

“Vahe on väga suur. Meil on sünnituskultuur palju maalähedasem,” tõdes Hagman ning jätkas, et Ameerikas on mitmes osariigis iseenesestmõistetav, et naised sünnitavad keisrilõike abil. 

“Seal kohtab palju rohkem sellist mõtteviisi, et rinnad pole mõeldud imetamiseks, vaid need on seksuaalsed objektid ja ainult mehe jaoks. Eelistatakse keisrilõiget, sest loomulik sünnitus võib tupe ära rikkuda või ollakse mures väliste muutuste pärast,” sõnas ta. 

Ka eelistatakse keisrilõige teha võimalikult vara. “Minu tutvusringkonnas on naisi, kes on nõudnud, et keisrilõige tehakse 37 nädalal, et vältida viimaseid raseduskilosid. Ka leidub mul sõpru, kes pole nõus tupe kaudu sünnitama, sest mees ei soovi. Nad ei imeta, sest mees ei taha seda. Ei ärka öösiti, sest ka mees ei suuda töö tõttu seda teha,” kirjeldas Hagman. 

Lahendusena palgatakse lapsehoidja, kes öösiti last söödab. 

“Emadust võib näha mitmel viisil. Siiski tean ma, et ameetiklased on väga pühendunud ja armastavad oma lapsi üle kõige”, lisas Hagman.