SÖÖ NAGU SHAKIRA! Mis on kuulsa staari hea vormi saladuseks?

“My hips don’t lie,” laulis Shakira ligi kümme aastat tagasi ja me usume teda. Mida iganes staar ka vormis püsimiseks teeb, siis ilmselgelt töötab see väga hästi. 

Seetõttu valmistaski meile nii palju rõõmu, kui Shakira personaaltreener Anna Kaiser paljastas ajakirjale Popsugar staari toidusedeli detailid. Ühtlasi märkis Kaiser, et kehakaalu kaotamise asemel on staari menüü põhiliseks eesmärgiks toetada Shakira jaksamist ja üldist heaolu – vau, kui üllas eesmärk!

Perosnaaltreener avaldas kolm detaili, mille kohta ta usub, et just need on Shakira hea vormi saladuseks. 

Proteiin

Shakira töö on füüsiline – kuulub ju laulmise juurde ka palju tantsimist. Seetõttu tangib ta oma keha proteiiniga, mis aitab tal vastu pidada. Me küll ei hõõruta oma puusasid tuhandete inimeste ees, kuid võime siiski Shakirast õppust võtta: kui meie argipäevas on palju trenni, vajavad meie lihased proteiini. 

Väikesed portsjonid

Peale liiga suurt söömaaega võib tunne ebameeldiv olla. Seetõttu olekski mõistlikum süüa väikeseid portsjoneid terve päev jooksul. Selline söömine hoiab nälja eemal ning takistab veresuhkru kõikumist. 

Sobita õiged toiduained

Kui staar vajab rohkem energiat, võetakse see arvesse ka tema menüüs. “Shakira järgib menüüd, kus ühendatakse teatud toitud seedimist silmas pidades. Samal toidukorral ei sööda näiteks süsivesikuid (leib, pasta jms) ning proteiini. Selle asemel sisaldab toidukord kas proteiini ja köögivilju või süsivesikuid ja köögivilju. Kui sööd proteiini ja süsivesikuid koos, võib see väsimust tekitada,” sõnas Anna Kaiser.