Spice Girls alustab detsembris maailmaturneed

 

Üheksakümnendate aastate pop-sensatsioon Spice Girls on peale kuueaastast pausi taasühinenud maailmaturnee jaoks, vahendab contactmusic.com. Turnee on plaanis pidada veel selle aasta lõpus. Bändi viis liiget Victoria 'Posh Spice' Beckham; Melanie 'Scary Spice' Brown; Geri 'Ginger Spice' Halliwell; Emma 'Baby Spice' Bunton ja Melanie 'Sporty Spice' Chisholm tegid selle uudise teatavaks juba mõnda aega tagasi Londonis konverentsil ning kinnitasid teadet ka oma ametlikul koduleheküljel. Kirjas oli järgmine sõnum: "Tere kõigile!! Me oleme tagasi!! Kas te usute seda?? Tuur on plaanis üheteistkümnes linnas üle maailma. Alustame Los Angelesest 7. detsembril ja lõpetame Buenos Aireses 24. jaanuaril 2008. Samuti tulevad esinemised Londonis, New Yorkis, Las Vegases, Hong Kongis, Sydney´s, Madridis ja Pekingis." Spice Girls loodi 1995 aastal ning müüs rekordarvu albumeid. Nimelt 55 miljonit albumit kuue aasta jooksul. Geri Halliwell lahkus 1998 aastal bändist ja 2001 läks laiali kogu bänd.

Nüüd kavatsevad üheksakümnendate aastate lemmiktüdrukud oma fänne rõõmustada ning taasühineda ühekordseks maailmaturneeks. Pikalt spekuleeriti selle ümber, kas suurepärane uudis ikka tõele vastab. Tänaseks on aga kõik bändi viis liiget oma jah sõna ütelnud. Tuuriga on iga liige plaaninud teenida kakskümmend miljonit dollarit. Tänaseks on lubatud ka juba kolm lisakontserti. Plaanis on esineda ka Vancouveris, Shanghais ning San Jose´s Californias. Spice Girlsi koduleheküljel on ka teade, et kolm miljonit maailmaturnee piletit on juba läbi interneti ostetud.

Praegu väljakuulutatud kontserdite ajad:

2007
2. detsembril – Vancouver, Canada
4. detsembril – San Jose, US
7. detsembril – Los Angeles
8. detsembril – Las Vegas
11. detsembril – New York City
15. detsembril – London, UK
20. detsembril – Köln, Saksamaa
23. detsembril – Madriid, Hispaania

2008
8. jaanuaril – Shanghai, Hiina
10. jaanuaril – Peking
12. jaanuaril – Hong Kong
17. jaanuaril – Sydney, Austraalia
20. jaanuaril – Cape Town, Lõuna Aafrika
24. jaanuaril – Buenos Aries, Argentiina

 

Tüdrukud tegid ka Spice Girli kalendri aastaks 2008, sest nad ei taha, et neid veel niipea unustatakse. Kalender on Inglismaal juba müügis. Millal see USA-sse ja teistesse maadesse jõuab, ei ole veel teada. Täna kui maailmaturneeni on jäänud vaid loetud arv päevi, on kõik tüdrukud USA-s ning teevad usinasti proove. Tundmatuks jääda sooviv inimene on ütelnud ajakirjale People: " Spice Girlid veedavad suurepäraselt aega, kuigi nende proovid on pikad ja rasked. Nad naljatavad pidevalt", samuti lisab bändiliikmetele lähedal seisev inimene, et turneel saab olema eriliselt palju meessoost tantsijaid.

Ajakirjanik Gerri Miller tõi välja aga loo, kus Geri Halliwell kirjutas Spice Girlsi blogis nii: "Me võime näidata oma teravat ja vürtsikat poolt oma viimases videos "Headlines (Friendship Never Ends)" aga tegelikult väljaspool kaamera vaatevälja keerleb kõik hoopis meie laste ümber. "Emma Buntoni poeg Beau istub mu vastas Emma süles ja naerab", kirjutas Halliwell. "Victoria Beckhami poeg Cruz üritab raketti lahti lasta". Oma tütre Bluebelli kohta lisab ta aga, et too püüab pidevalt mikrofoni haarata. Halliwell mainis ka, et nad töötavad kõvemini kui eales varem ning nüüd ei ole nad enam mitte "Spice tüdrukud" vaid "Spice naised" ning samuti, et nad saavad üksteisega läbi paremini kui kuue aasta eest. Vaatame mida tulevik toob. Kas see on pelgalt reklaamitrikk või olid need sõnad südamest üteldud.

 

/Toimetas Helena-Reet Ennet/