Staaride dieedisaladused: suitsetamine ja kõhulahtistid

Tänapäeval on Hollywoodi staaride kehadelt raske leida kas või üht üleliigset kilo – nad on saledad ja heas vormis. Kui küsitakse nende hea vormi saladuste kohta, räägivad nad tihti oma „headest geenidest“ või sellest, et saledana püsimise saladus seisneb ainult oma lastega mängimises. Aga paljud ei räägi siiski tõtt.

Tänapäeval on Hollywoodi staaride kehadelt raske leida kas või üht üleliigset kilo – nad on saledad ja heas vormis. Kui küsitakse nende hea vormi saladuste kohta, räägivad nad tihti oma „headest geenidest“ või sellest, et saledana püsimise saladus seisneb ainult oma lastega mängimises. Aga paljud neist valetavad. Nii et järgmisel korral, kui näed mõnd piitspeenikest kuulsust, kes räägib, et ta vaid toitub tervislikult, pea meeles järgmist:

Nad tarbivad narkootikume
Paris Hilton tunnistas hiljuti, et ta tarbib ravimit nimega Adderall, mida meditsiiniliselt kasutatakse tähelepanuhäirete raviks. Hetkel on Adderall number üks dieediravim Hollywoodis. Seda kasutavate staaride arv kasvab pidevalt. Ravimi efekt seisneb selles, et see ei lase tekkida näljatundel. Adderallist on saanud justkui mingi imeravim, ent samas on sellel mitmeid tõsised kõrvalnähte. Isegi siis, kui seda tarbida nii, nagu ette nähtud, võib Adderall tekitada depressiooni ja tõsiseid südameprobleeme. Lisaks lõpeb mõne aja pärast ravimi mõju, sest loomulik ainevahetus saab selle kasutamisest häiritud ja organism hakkab aja möödudes ravimit tõrjuma, põhjustades kaalutõusu.

Nad ei söö midagi peale keedetud munade
Filmi „Cold Mountain“ võtete ajal levisid kuulujutud, et Nicole Kidman sõi võtteplatsil vaid keedetud mune. Tõusis hommikul üles ja sõi ühe keedetud muna. Päeva lõpus sõi veel ühe või kaks muna. Sellest koosnes kogu tema menüü. Aga seda on aga liiga vähe, päevas peab sööma proteiinirikkaid toite, et kujundada lihased ja saavutada heas vormis keha.

Nad paastuvad
Staaride seas populaarne dieet on nn limonaadi dieet. Dieedi ajal juuakse ainult vett koos vahtrasiirupi, sidrunimahla ja Cayenne’i pipraga. Seda dieeti on kiireks kaalukaotuseks kasutanud näiteks Beyoncé, et võtta kaalust alla filmi „Dreamgirls“ jaoks.

Nad kasutavad lahtisteid
Britney Spears pole kunagi häbenenud tunnistada, kui väga ta rämpstoitu armastab. Tema kehakaalule see aga erilist mõju ei avalda, sest ta kasutab lahtisteid. Britney’t on pidevalt nähtud öö läbi avatud apteekidest lahtisteid ostmas. Paljud staarid tarbivad lahtisteid aga dieeditee kujul, millel on samuti lahtistav toime. Nad joovad seda isegi kuni kümme tassi päevas.

Nad on ahelsuitsetajad
„Grey anatoomia“ staar Katherine Heigl on viimasel ajal palju alla võtnud. Ta küll toitub tervislikult, ent tal on kaalukaotamiseks veel üks salanipp – ta on ahelsuitsetaja. Viimasel ajal pole teda kordagi pildistatud ilma sigaretita näpu vahel. Aga kas on mõtet riskida kopsuvähki haigestumisega selle asemel, et kohelda oma keha hästi ja järgida tervislikku eluviisi?

Nad söövad pähkleid
Ühe supermodelli päevamenüü koosnes dieetkoolast ja pähklitest. Ta jõi 3–5 pudelit dieetkoolat päevas ning sõi paki pähkleid. Kui näljaseks muutus, siis suitsetas. Aga selle tulemusena nägi ta väga väsinud välja.

Nad tarbivad suurtes kogustes kohvi
See on Hollywoodi uus trend. Paljud staarid usuvad, et kohvis leiduv kofeiin kiirendab ainevahetust ja hoiab ära näljatunde. Tegelikult võib aga liiga palju kofeiini kehakaalule hoopis laastavalt mõjuda. Kui liiga palju kohvi juua, siis selles leiduva kofeiini tõttu suureneb kortisooli ja insuliini tase organismis. Need aga omakorda saadavad ajju signaali käsuga rasva kinni hoida.

Nad lausa elavad jõusaalis
Jessica Simpson veetis jõusaalis iga päev kuni kolm tundi, kuuel päeval nädalas, kolm kuud järjest, et olla ideaalses vormis oma uue filmi võteteks. Tegelikkuses piisab heas vormis püsimiseks pooleteisetunnist trennist päevas.

 

/Buduaar Shopping, Suvi 2008/
Foto: Scanpix