Stella K. Wadowsky pahandab: “Mis on sinu vabandus, et sa kleiti ei kanna?”

Stella K. Wadowsky pahandab: “Mis on sinu vabandus, et sa kleiti ei kanna?”

Stiilne meelelahutusportaali ajakirjanik Stella K. Wadowsky, kes pea pool aastat tagasi alustas ka oma ilublogi Stellarium, kritiseeris hiljuti oma blogis tänapäeva naiste moodi. Alati ülima naiselikkusega silma paistev Stella kirjutas, et tema arvates võiksid naised rohkem kleite kanda. Buduaar rääkis Stellaga lähemalt. Kas tõesti kannab Eesti naine liiga harva kleiti? Mitu kleiti meie riidekapis üldse leidub? Seevastu, kui sageli tõmbame jalga hoopis teksad?  

 

Stiilne meelelahutusportaali ajakirjanik Stella K. Wadowsky, kes pea pool aastat tagasi alustas ka oma ilublogi Stellarium, kritiseeris hiljuti oma blogis tänapäeva naiste moodi. Alati ülima naiselikkusega silma paistev Stella kirjutas, et tema arvates võiksid naised rohkem kleite kanda. Buduaar rääkis Stellaga lähemalt.

 

Kas tõesti kannab Eesti naine liiga harva kleiti? Mitu kleiti meie riidekapis üldse leidub? Seevastu, kui sageli tõmbame jalga hoopis teksad?

Stella ise kannab kleiti igal võimalusel. Ettekääne, et teksad on palju mugavamad ja praktilisemad, ei vasta Stella sõnul alati tõele.Oma kogemuse põhjal võin öelda, et teksadega võrdselt mugav on kanda igapäevaselt kleiti või pluusi seelikuga. Kõik on harjumuse asi, kuid kleit peab olema tõeliselt mugav. Täna on tänavapildis minu meelest liiga palju teksapükse kandvaid naisi. Pahatihti ei anna teksad mitte midagi juurde, pigem võtavad hoopis ära. Mõnus argikleit või kostüüm annab igale naisele jumet ja rühti, sel ajal kui teksad ja top viivad pahatihti viimsegi võlu. Kuidas muidu seletada neid horde naisi, kes kõik hakkasid mõned aastad tagasi kandma trendikaid alt kitsenevaid teksaseid, sel ajal kui 80% nendest naistest ei oleks tohtinud oma kehakuju arvestades end sellise lõikega pükstes isegi mitte unes näha,” kirjutab Stella oma blogis. 

Armastus kleitide vastu tekkis Stellal juba lapsepõlves. “Lapsepõlvest on mul hästi meeles vanaema Hilda, kes õmbles mu emale ohtralt ilusaid ja samas igapäevaseid kleite. Ka minule tegi ta hulgaliselt toretsevaid rõivaid. Hiljem möödus osa minu lapsepõlvest Saksamaal ja seal olid šikid kleidid alati au sees.”

Kuid mitu kleiti siis Stellal kapis üldse leidub? Ja milliseid kleite ta enim kanda armastab? “Mul on kapis igaks elujuhtumiks kleidid. Pikki kleite kannan väga harva, seega olen nii ostnud kui ka lasknud õmmelda palju argiseid kleite. Õmbleja juures spetsiaalselt tehtud kleit on midagi ainulaadset ja need on läbi aastate kõige paremini vastu pidanud. Musta värvi kleite on mul vaid üks, kuid see-eest on ohtralt erinevaid jakikesi, mis elustavad musta kleiti,” ütleb Stella.

Samas paljastab tõe ka kõige kallimate kleitide kohta, mis tema kapis aukohal on: “Kui mõõta aega rahas, siis kõige rohkem aega on mul läinud erinevate filmikleitide väljajoonistamise peale. Umbes kümme aastat kogusin ma filmikleite. Kui leidsin mõnest filmist huvitava kleidi, siis joonistasin selle paberile ja õmbleja juures vaatasime veel korralikult VHS-i pealt üle ning Singerile anti hagu. Kõige põnevam ongi vast minu filmikleitide kollektsioon, kus on palju 50ndate ja 60ndate loomingut. Näiteks ripub mul kapis Cyd Charisse`i kleit filmist “Singing In The Rain”.”

Buduaar viis paar kuud tagasi oma lugejate seas läbi küsitluse teemal: Kui sageli kannad sina kleiti? Tulemuseks oli: 33% Buduaari lugejatest eelistab kleiti kanda suvel, kui ilmad on soojad. 38% Buduaari lugejatest tunnistas, et kleidile eelistavad nad pigem teksaseid – aastaajale vaatamata. Vaid 14% lugejatest kannab kleiti pea igapäevaselt. 

Vaata lisaks Stella ilublogist Stellarium  ja Stellariumi Facebooki leiad siit

Vaata allpool ka youtub i videot filmist “Singing In The Rain”, kus on näha Cyd Charisse`i kleit, mille Stella endalegi õmmelda lasi.

Karin Karu