Stig Rästa “Outloudzist”: muusika on vaid hobi

22 kommentaari
Stig Rästa “Outloudzist”: muusika on vaid hobi

Muusikaprodutsent ja muusik Stig Rästa(29) lõi koos Tomi Rahulaga uue bändi Outloudz ning nende lugu “I Wanna Meet Bob Dylan” osaleb ka Eesti Laulu konkursil. Varem on kutid koos mänginud Ithaka Maria põneva nimega grupis “Slobodan River”, mille tuntumad lood (“True Blue Guide”, “Surrounded”, “A Girl In A Push Up Bra” jt.) on lauljatar kirjutanud just koos Stigi ja Tomiga. Stig on ka armastatud bändi Trafficu kitarrist. Muusik rääkis Buduaarile, et kui ta peaks valima bändide vahel otsustaks ta Outloudzi kasuks ning lisaks muusikale tegeleb ta veel infotehnoloogiaga!  
     

Muusikaprodutsent ja muusik Stig Rästa(29) lõi koos Tomi Rahulaga uue bändi Outloudz ning nende lugu “I Wanna Meet Bob Dylan” osaleb ka Eesti Laulu konkursil. Varem on kutid koos mänginud Ithaka Maria põneva nimega grupis “Slobodan River”, mille tuntumad lood (“True Blue Guide”, “Surrounded”, “A Girl In A Push Up Bra” jt.) on lauljatar kirjutanud just koos Stigi ja Tomiga. Stig on ka armastatud bändiTrafficu kitarrist. Muusik rääkis Buduaarile, et kui ta peaks valima bändide vahel otsustaks ta Outloudzi kasuks ning lisaks muusikale tegeleb ta veel infotehnoloogiaga!

Andekale muusikule Stigile pani sellise haruldase nime tema isa. “Mu isa luges sel ajal, kui ma sündisin, Stieg Larssoni raamatut. Tollel ajal aga kirjutati tema nimi veel ilma e-ta, Stig, ja siis arvatigi, et on äge nimi küll ja nii ma ta saingi,” jutustab Stig. Täna on Stig oma bändiga “Outloudz”, kus mängib ka Tomi Rahula, Eesti Laulu poolfinalistide seas. Bändi idee oli aga ammu enne seda. “Idee “Outloudz” luua on mul peas olnud juba mõned aastad ja kui me Tomiga mingi hetk ühiselt avastasime, et nüüd oleks õige aeg seda tegema hakata, siis nii ta sündiski. “Outloudz” peaks tähendama midagi sellist valju ja võib-olla ka lärmakat,” lisab ta.

Stig lubab hetkel ka ansamblis “Traffic” jätkata, kuid kui ta valiku ees oleks, otsustaks ta “Outloudzi” kasuks! “Kindlasti jätkan ansamblis “Traffic”, sest aega on, et mõlemale projektile pühendada ennast 99%. Kui peaksin valima, siis usun, et tegeleksin “Outloudziga”, kuna muidu seda bändi enam lihtsalt ei oleks. Ma ei usu ka, et ma “Trafficus” nii asendamatu oleks, et ka see laiali läheks. Seal asendaks ilmselt keegi mu tuttavatest kitarristidest,” mõtiskleb ta.

Lisaks mitmes bändis mängimisele jõuab Stig ka infotehnoloogiaga tegeleda. “Tegelikult on muusika ja selle tegemine üks suur hobi. Aga peale selle olen hakanud hobikorras tegelema infotehnoloogiaga ja rakenduste loomisega ja kuna see viib palju raha välja, siis ka see on endiselt üks suur hobi. Ja muidugi koeraga käin Kadrioru pargis narkomaane laiali ajamas,” naljatleb ta. “Hetkel tegelen natuke oma Eesti Laulul osaleva lauluga. Tegime ühe proovi ja tundus, et kõik sujus, seega võtame üldiselt suht rahulikult asja. Kui võidaksime selle, võtaksime ilmselt palju õnnitlusi vastu ja saaksime olla sõimatud paljude inimeste poolt kodudes kindlasti, et no mis laul see siis nüüd on?”

Kuula ka Outloudzi lugu “I Wanna Meet Bob Dylan”!

Tene Sommer

 

Sarnased artiklid